17.4%
61.1%
29.4%
26.9%

Σε ένα κλειστό, ματς το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες, οι Los Amigos πήραν τη δύσκολη νίκη με το τελικό 55-52 να αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού. Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ, με τους Los Amigos να ξεφεύγουν με 8 πόντους στο 4ο δεκάλεπτο. Εκεί, ο Μενάγιας πήγε να φέρει τούμπα το ματς με 2 τρίποντα μειώνοντας στον πόντο (53-52), όμως οι Los Amigos με 2/2 βολές του Χατζηθεοδώρου θα πάρουν τελικά το ροζ φύλλο και θα ανέβουν στο 7-7.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Χατζηθεοδώρου να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τους MyRema να απαντούν με γκολ-φάουλ του Κυριάκου για το 2-3. Εκεί, οι Los Amigos θα χτίσουν μία διαφορά έπειτα από ένα σερί 9-1 για το 11-4, όμως οι MyRema με 2 βολές του Παναγιωτόπουλου και γκολ-φάουλ του Κυριάκου θα κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 11-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Χατζηθεοδώρου με δίποντο θα κάνει το 13-9, ο Κυριάκου θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 13-11 και ο Χατζηθεοδώρου με δύσκολο δίποντο θα επαναφέρει την διαφορά στους 4 πόντους για το 15-11. Εκεί, οι MyRema S.W. θα περάσουν μπροστά έπειτα από ένα σερί 3-8 για να κάνουν το 15-17, όμως οι Los Amigos με δικό τους σερί στη συνέχεια θα χτίσουν εκ νέου διαφορά 6 πόντων για το 25-19. Οι MyRema S.W. θα πάρουν το προβάδισμα έπειτα από 3 τρίποντα των Αγγελομάτη και Βερύκιου, όμως ο Χατζηθεοδώρου στη λήξη θα κλείσει το ημίχρονο στο 28-28 έπειτα από δικό του τρίποντο.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Χατζηθεοδώρου με 2 δίποντα θα κάνει το 32-28, με τους Αγγελομάτη και Σπυρόπουλο να ισοφαρίζουν ξανά σε 32-32 έπειτα από 2 δικά τους δίποντα. Με γκολ-φάουλ του Βελέντζα θα απαντήσουν οι Los Amigos για το 35-32, ενώ ο Βερύκιος με δίποντο θα μειώσει σε 35-34. Οι Los Amigos θα χτίσουν ξανά μία διαφορά 6 πόντων έπειτα από τρίποντο του Τεντόμα και δίποντο του Χατζηθεοδώρου, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει με τρίποντο ο Μπακάλης για το 40-37.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Χατζηθεοδώρου με βολή θα κάνει το 41-37, με τον Παναγιωτόπουλο να μειώνει με δίποντο σε 41-39. Εκεί, ο Τεντόμας Ν. με 2/2 βολές θα κάνει το 43-39, ο Αγγελομάτης με τον ίδιο τρόπο το 43-41 και ο Τεντόμας Ν. με 2 συνεχόμενα τρίποντα θα διαμορφώσει το 49-41. Οι MyRema θα μειώσουν με 2/2 βολές του Παναγιωτόπουλου και δίποντο του Κυριάκου για το 49-45, ο Τεντόμας Ν. με βολή θα κάνει το 50-45 και ο Παναγιωτόπουλος με 1/2 βολές το 50-46. Εκεί, ο Χατζηθεοδώρου με 2/2 βολές θα διαμορφώσει το 52-46, ο Μενάγιας με τρίποντο θα μειώσει σε 52-49 και ο Τεντόμας Ν, με βολή το 53-49. Με νέο τρίποντο του Μενάγια, οι MyRema θα μειώσουν σε 53-52, ενώ το παιχνίδι θα κλείσει με 2/2 βολές του Χατζηθεοδώρου για το τελικό 55-52.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Χατζηθεοδώρου ο οποίος σημείωσε 23 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 21 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Τεντόμας Ν. και Λέκκος, ενώ από τους MyRema State Warriors ξεχώρισαν οι Κυριάκου και Παναγιωτόπουλος.