25.0%
62.5%
45.8%
23.1%

Πολύ δυνατό ντέρμπι ανάμεσα στους Los Angeles Slippers και τους Kinder Bolognese, το οποίο χρειάστηκε το έξτρα πεντάλεπτο για να κρίνει τον νικητή και παραλίγο και δεύτερο, με το παιχνίδι να τελειώνει με σκορ 76-77. Οι Kinder όντας πιο ψύχραιμοι στο τέλος, με καθαρότερο μυαλό, διαχειρίστηκαν τις επαφές και βάζοντας βολές και κάποια κρίσιμα σουτ απέναντι στην πολύ δύσκολη άμυνα των αντιπάλων τους, κατάφεραν να φύγουν νικητές, σε ένα ματς που το άξιζαν και οι δύο εξίσου. MVP αναδείχθηκε ο Μητσέας ο οποίος ήταν καθοριστικός για την ομάδα του στο να επιστρέψει στο σκορ με δημιουργία και σκοράρισμα καθώς και πολύ καλή άμυνα στο μισό γήπεδο, σημειώνοντας 47 πόντους στο σύστημα αξιολόγησης!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, ο Σούλης έκανε το 0-2, σερί απο τους Μέξα,Καβαλλιέρο και Γουρνέλο για το 8-2, 8-4 από τον Μουγιάκο, 10-4 ο Καβαλλιέρος, 11-8 από βολές των Δογραματζιάν και Γαρδικιώτη, σερί απο τους Bolognese με σκορ από τους Μητσέα, Κούρα και Ησαΐα για το 11-17, καλάθι του Ντζερεμέ για το 13-17, με τον Μητσέα να τελειώνει το δεκάλεπτο με σκορ 13-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Γουρνέλος έκανε το 15-19, απάντηση με τρίποντο του Μητσέα για το 15-22, Μέξας από κοντά για το 17-22, Μητσέας ξανά με δύο βολές και λει απ για το 17-26, 19-26 ξανά από τον Μέξα, 19-28 πάλι ο Μητσέας, με τον Μέξα να κάνει δικό του 8-0 σερί για το 27-28, απάντηση από δίποντο του Γαρδικιώτη για το 27-30, 31-30 από τους Μέξα και Δογραματζιάν, Βράκας και Μουγιάκος έκαναν το 31-34, τρίποντο του Ντζερεμέ για την ισοφάριση στο 34-34, με τον Βράκα να νικάει το χρονόμετρο και να στέλνει το παιχνίδι με σκορ 34-37 στο ημίχρονο.

Μετά την ανάπαυλα, ο Γαζεπίδης έκανε το 37-37 με τρίποντο, απάντηση από τους Βράκα και Ησαΐα για το 37-41, 40-41 από τους Μέξα και Καβαλλίερο,δίποντο του Σούλη για το 40-43, απάντηση από τους Μέξα και Καβαλλίερο ξανα για υο 44-43,τρίποντο του Μητσέα και βολή του Σούλη για το 44-47, 46-47 από τον Μέξα, δίποντο του Γαρδικιώτη για το 46-49, δίποντο του Ντζερεμέ και 48-49, με τον Μητσέα με μια βολή να διαμορφώνει το 48-50 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, 54-50 με 6 πόντους του Μέξα , τρίποντο του Γαρδικιώτη για το 54-53, βολή του Μέξα για το 55-53, βολές του Μητσέα και 55-55, Μέξας με 4 πόντους για τκ 59-55, δύο καλάθια του Μουγιάκου για το 59-59, τρίποντο του Γουρνέλου και 3 πόντοι από τον Μέξα για το 65-59, 65-61 από καλάθι του Βράκα, 66-61 με βολή του Μέξα , με τον Μητσέα με 6 δικούς του πόντους να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του με σκορ 66-67, βολή του Μέξα για το 67-67, με τον Σούλη να αστοχεί σε τρίποντο και να πηγαίνει το παιχνίδι σε παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, ο Μητσέας έκανε το 67-69, σερί με βολές απο τους Μέξα και Ντζερεμέ για το 71-69, τρίποντο του Γαρδικιώτη και δίποντο του Βράκα για το 71-74, καλάθι του Γουρνέλου για το 73-74, βολές από τους Γαρδικιώτη και Βράκα γοα το73-77, με τον Κουμπαράκη να ευστοχεί στη λήξη του παιχνιδιού σε ένα τρίποντο με το ένα πόδι για το τελικό 76-77.

Εκτός του MVP Μητσεάς, σε πολύ καλή μέρα βρέθηκε ο Γαρδικιώτης, ενώ για τους Slippers, ξεχώρισε ο Μέξας με 43 πόντους, 18 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα.