36.8%
50.0%
40.4%
8.7%

Οι Anonymous, αν και βρέθηκαν να χάνουν μέχρι και με 19 πόντους στο παιχνίδι κατάφεραν με ένα καλό σερί να μπουν στο κυνήγι της νίκης, όμως οι Los Mambas του coach Βουτυρά διατήρησαν την ψυχραιμία τους στα τελευταία κρίσιμα λεπτά για να φύγουν εκείνοι με το ροζ φύλλο με 55-53. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νίκος Κουμούτσης με 18 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κουμούτσης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Los Mambas με δύο ελεύθερες βολές, οι Κωνσταντινίδης και Σακελαρόπουλος απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας για να γράψουν το 2-4, 6-4 με τον ίδιο τρόπο οι Καπερώνης και Φεργαδιώτης, 6-6 ο Κωνσταντινίδης ξανά, 10-6 από τους Βασιλικό και Καπερώνη, 10-7 με βολή του Σωτηρόπουλου, 13-7 με τρίποντο του Σιγάλα, 13-9 ο Σωτηρόπουλος ξανά και από ένα τρίποντο οι Βασιλικός και Κουμούτσης για το τελικό 19-9 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ζουγανέλης έβαλε καλάθι για το 21-9, ο Βλάχος μείωσε σε 21-11, 30-11 με 9-0 σερί οι Καπερώνης και Φεργαδιώτης, 30-14 με γκολ φάουλ του Βλάχου, 32-14 ο Κουμούτσης, 32-17 με μια βολή του Σωτηρόπουλου και ένα καλάθι του Δρόσου, 34-17 με απάντηση του Τσομπάνογλου και καλάθι του Βλάχου για το τελικό 34-19 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Σωτηρόπουλος, Κωνσταντινίδης και Θειακούλης μείωσαν σε 34-24, 37-24 με τρίποντο του Κουμούτση, 37-35 με ένα τρομερό 0-11 σερί οι Σκιαδόπουλος και Βλάχος για να βάλουν ξανά τους Anonymous στο παιχνίδι και μια βολή από τον Κουμούτση για το τελικό 38-35 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Κουμούτσης και Σιγάλας έτρεξαν ένα 8-0 σερί για να γράψουν το 46-35, ο Νάσης σταμάτησε το σερί των Los Mambas και μείωσε σε 46-37, 49-37 με τρίποντο του Κοντοζανή, 49-41 με ένα καλάθι του Θειακούλη και ένα του Σωτηρόπουλου, 50-41 με βολή του Κοντοζανή, 50-51 και προβάδισμα οι Anonymous με 0-10 σερί οι Παπαδήμας, Θειακούλης και Σωτηρόπουλος, 52-51 με βολές του Κουμούτση, 52-53 με τον ίδιο τρόπο ο Παπαδήμας, 54-53 με μια βολή του Καπερώνη και μια του Βασιλικού και στη συνέχεια ακολούθησε άστοχη επίθεση των Anonymous και κατοχή για Los Mambas με 4″ για λήξη και τον Βασιλικό να βάζει ακόμη μια βολή για να γράψει το 55-53, σκορ που δεν άλλαξε ούτε στην επόμενη επίθεση των Anonymous, καθώς αστόχησαν στο τρίποντο που επιχείρησαν για να κλέψουν τη νίκη.

Για τους Los Mambas, πέρα από τον Κουμούτση, πολύ καλό ματς έκανε και ο Καπερώνης με 12 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Για τους Anonymous ξεχώρισε ο Σωτηρόπουλος με 10 πόντους, 16 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 τάπες.