15.4%
30.8%
44.2%
40.0%

Οι Aladalon συνέχισαν την πολύ καλή φετινή τους πορεία με άνετη νίκη με 39-62 κόντρα στους Los Rebel Lakers, έχοντας μια άνετη διαφορά από το δεύτερο δεκάλεπτο και έπειτα. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Πέρις Μελανοφρύδης με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σεφέρης άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο για τους Aladalon, οι Los Rebel Lakers με 6-0 σερί των Γούναρη και Δήμου, 6-9 με το ίδιο σερί οι Σεφέρης, Μελανοφρύδης και Παπαβασιλείου και απάντηση με 8-0 σερί οι Δήμου, Βλαχάκης και Τάσος Κλεφτόγιαννης για το τελικό 14-9 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Aladalon έκαναν τρομερό ξεκίνημα με 0-18 σερί και πήραν προβάδισμα με 14-27 με σκόρερ τους Μαχαίρα, Σεφέρη, Μελανοφρύδη και Παπαβασιλείου, με τον Γούναρη να απαντάει με το μοναδικό καλάθι των Los Rebel Lakers στη περίοδο και να μειώνει στο τελικό 16-27 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Μένεγας, Μελανοφρύδης και Μαχαίρας ξεκίνησαν με 0-8 σερί και ανέβασαν στο 16-35 ο Χατζίκος έβαλε δύο βολές και μείωσε σε 18-35, 18-37 με νέο καλάθι του Μένεγα, 19-37 από τον Τσιώτα, 19-41 με ένα καλάθι του Σεφέρη και ένα του Παπαβασιλείου, 27-41 με 8-0 σερί των Δήμου, Βλαχάκη και Χατζίκου και 27-42 με μια βολή του Παπαβασιλείου για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Στην τελευταία περίοδο ο Βλαχάκης μει σε σε 29-42, ο Παπαβασιλείου απάντησε για το 29-44, 30-44 με μια βολή του Δήμου, 30-49 με 0-5 οι Κτενίδης και Μαρκοπουλιώτης, 32-49 από τον Βλαχάκη, 32-52 ο Κτενίδης, 34-52 με βολές του Γούναρη, 34-54 ο Μελανοφρύδης, 36-54 με απάντηση του Δήμου, 36-56 ο Μελανοφρύδης, 39-56 ο Κλεφτόγιαννης και 0-6 των Μελανοφρύδη και Σεφέρη για το τελικό 39-62 του παιχνιδιού.

Για τους Aladalon, πέρα από τον Μελανοφρύδη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Μαχαίρας με 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Los Rebel Lakers ξεχώρισε ο Δήμου με 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.