30.4%
42.9%
29.0%
21.4%

Σε ένα κλειστό παιχνίδι μεταξύ των 2 ομάδων, οι Los Rebel Lakers του coach Θεοχάρη, κατάφεραν να πάρουν ακόμα μια νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στους ελλιπείς Carnavaliers με το τελικό 52-39. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο για 3 δεκάλεπτα, όμως οι Los Rebel Lakers μπήκαν αποφασισμένοι στην τελευταία περίοδο, όπου με κάποια μεγάλα σουτ έχτισαν μια διψήφια διαφορά η οποία διατηρήθηκε μέχρι τέλους, με το ροζ φύλλο να καταλήγει τελικά στις αποσκευές τους.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Δερδενέ να ανοίγει το σκορ με δίποντο για το αρχικό 2-0, ο Καλόγηρος με 2/2 βολές ισοφάρισε στο 2-2, ενώ οι Los Rebel Lakers με ένα γρήγορο σερί 9-3, κατάφεραν να χτίσουν προβάδισμα 6 πόντων με το σκορ στο 11-5. Εκεί, ο Πασχαλίδης μείωσε με εύστοχο τρίποντο στο 11-8, ο Τζανουδάκης απάντησε με δίποντο για το 13-8, ενώ ο Καλόγηρος με γκολ-φάουλ, έριξε τη διαφορά στους 2 και το 13-11. Με 2/2 βολές του Δερδενέ, οι Lakers πήγαν το ματς στους 4 και το 15-11, όμως το δεκάλεπτο σφράγισε με εύστοχο τρίποντο ο Ερτέκογλου, ροκανίζοντας τη διαφορά στον πόντο και το 15-14 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ένα δίποντο του Μαρίνη έβαλε μπροστά για πρώτη φορά τους Carnavaliers με το σκορ στο 15-16, ο Βλαχάκης και ο Λεβέντης με 2 απανωτά δίποντα έγραψαν το 19-16 του ματς, ενώ 5 συνεχόμενοι πόντοι του Ψιλόπουλο με δίποντο και τρίποντο, διαμόρφωσαν το 19-21 των Carnavaliers. Στη συνέχεια, ο Κατσίγαρης με γκολ-φάουλ και τρίποντο θα δώσει το προβάδισα ξανά στην ομάδα του coach Θεοχάρη για το 25-21, ο Μαρίνης μείωσε ξανά με δίποντο για το 25-23, ενώ το ημίχρονο σφράγισε με 2/2 βολές ο Χειράκης, στέλνοντας τις δύο ομάδες στους πάγκους με το σκορ στο 27-23 για τους L.R. Lakers.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, o Σακελλαρίδης με δίποντο θα μειώσει στην κατοχή και το 27-25, ο Δερδενές με 5 δικούς του πόντους έπειτα από δίποντο και τρίποντο θα ανοίξει την ψαλίδα της διαφοράς στους 7 και το 32-25, ενώ οι Carnavaliers, θα απαντήσουν με τρίποντο του Ερτέκογλου και δίποντο του Καλόγηρου, μειώνοντας έτσι στους 2 και το 32-30 του ματς. Εκεί, ένα τρίποντο του Δήμου θα γράψει το 35-30, ο Πασχαλίδης με δίποντο μείωσε στο 35-32, ενώ ο Κατσίγαρης, με τον ίδιο τρόπο διαμόρφωσε το 37-32 του παιχνιδιού. Το τρίτο δεκάλεπτο, σφράγισε με ακόμα ένα καλάθι ο Πασχαλίδης, κλείνοντας την περίοδο στο 37-34.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Los Rebel Lakers θα μπουν πολύ ζεστά στο παιχνίδι και με 2 δίποντα των Λεβέντη, Χειράκη αλλά και 2 τρίποντα του Δερδενέ, θα ανοίξουν για πρώτη φορά τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό και το 47-34, ενώ ο Ψιλόπουλος με δίποντο, θα μειώσει στο 47-36. Στη συνέχεια, ένα τρίποντο του Τζανουδάκη από την κορυφή θα γράψει το 50-36, ο Πασχαλίδης με τον ίδιο τρόπο θα απαντήσει και θα μειώσει στους 11 και το 50-39. Το τελικό σκορ, θα διαμορφώσει με δίποντο ο Μέτσο, οποίος έκλεισε το ματς στο 52-39 για τους Los Rebel Lakers.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Χρήστος Δερδενές ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 15 πόντους, με 11 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, κλέβοντας 1 φορά την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ μοίρασε και 2 τάπες, συγκεντρώνοντας έτσι 20 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Los Rebel Lakers ξεχώρισε επιπλέον ο Τζανουδάκης, με τον Χειράκη να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Carnavaliers σε καλή μέρα βρέθηκε ο Πασχαλίδης και ο Ψιλόπουλος.