24.0%
50.0%
26.5%
31.0%

Οι ΜΚΟ αν και είχαν το προβάδισμα στο σκορ μέχρι και τρία λεπτά πριν τη λήξη τελικά δεν κατάφεραν να πάρουν το πρώτο τους ροζ φύλλο στο Summer καθώς οι Jack’s με τρία συνεχόμενα τρίποντα πήραν το προβάδισμα και στη συνέχεια το διαχειρίστηκαν με αρκετή συγκέντρωση για να πάρουν τη νίκη στην καλοκαιρινή τους πρεμιέρα με 47-53. MVP του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Κουρτέσης με 6 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Κελεμτζής και Μπέλλος ξεκίνησαν το ματς με 0-7 για τους Jack’s, ο Σπανάκης μείωσε σε 3-7, 3-9 ο Κουρτέσης και απάντηση με 13-0 οι Σπανάκης, Δασκάλου, Σκολαρίκος και Γρηγορόπουλος για το τελικό 16-9 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σπανάκης έβαλε καλάθι για το 18-9, 18-13 οι Κουρτέσης και Γαλανάκης, 23-13 με 5-0 οι Δασκάλου και Σπανάκης, 23-16 ο Ελευθεριάδης και απάντηση από τον Μαρσέλο για το τελικό 26-16 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μπέλλος μείωσε σε 26-18, 28-18 ο Σκολαρίκος, 28-22 με 0-4 οι Κελεμτζής και Γαλανάκης, 30-22 με δύο βολές του Δασκάλου, 30-32 με 0-10 σερί οι Γαλανάκης και Κουρτέσης, 36-32 με απάντηση με 6-0 οι Δασκάλου, Μαρσέλος και Σκολαρίκος, 36-33 ο Ελευθεριάδης και καλάθι από τον Γρηγορόπουλο στο buzzer της περιόδου για το τελικό της 38-33.

Στην τελευταία περίοδο ο Γαλανάκης μείωσε σε 38-36 με ένα εύστοχο τρίποντο, 40-36 ο Γρηγορόπουλος, 40-39 ο Ελευθεριάδης, 43-39 με τρίποντο του Σκολαρίκου, 43-40 με βολή του Γαλανάκη, 45-40 με μια βολή του Σπανάκη και μία του Σκολαρίκου, 45-49 με 0-9 σερί οι Γαλανάκης και Κελεμτζής, 47-49 με καλάθι του Σκολαρίκου ξανά και απάντηση με δύο βολές του Κελεμτζή και ένα καλάθι του Γαλανάκη για το τελικό 47-53 του παιχνιδιού.

Για τους Jack’s, πέρα από τον Κουρτέση, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Γαλανάκης με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 τάπα και Κελεμτζής με 16 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Για τους Μ.Κ.Ο. ξεχώρισαν οι Σπανάκης με 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 τάπα και Σκολαρίκος με 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.