16.0%
70.8%
35.3%
22.2%

Οι Nothing But Net νίκησαν με 65-56 τους Μ.Κ.Ο. και τους άφησαν εκτός οχτάδας. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Καραμανής με 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες μπήκαν με διάθεση να τρέξουν και να βρουν εύκολους πόντους, κάτι το οποίο κατάφεραν προσφέροντας ένα δεκάλεπτο γεμάτο θέαμα. Δημητρίου και Ράπτης ξεκίνησαν το ματς με 4-0, για να ακολουθήσει ένα 0-6 από Βιδάλη, Σωτηρόπουλο και Μάινα για το 4-6. Ο Κοτσίφης με τρίποντο έκανε το 7-6, για να ακολουθήσουν δύο καλάθια του Βιδάλη για το 7-10. Δημητρίου και Σαπλατέρας έδωσαν προβάδισμα με 12-10 στους Net, με τον Βιδάλη να ισοφαρίζει σε 12-12 και τον Δημητρίου να κάνει ένα 4-0 για το τελικό 16-12 της πρώτης περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο το ματς συνέχισε να έχει άναρχο ρυθμό, με αποτέλεσμα να γίνονται πολλές βιαστικές επιθέσεις και το σκορ να μένει χαμηλά. Ο Σαπλατέρας έκανε το 17-12, με τον Σωτηρόπουλο να βάζει δύο συνεχόμενα καλάθια και να μειώνει σε 17-16. Ξανά Σαπλατέρας για το 19-16 και 0-7 από Βιδάλη, Σωτηρόπουλο και Τουρή για το 19-23. Καραμανής, Ζαχαρόπουλος και Σαπλατέρας απάντησαν με 6-0 για να κάνουν το 25-23, αλλά ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο έβαλε ξανά μπροστά τους Μ.Κ.Ο.. Ο Δημητρίου έκανε το 27-26, ο Αγγελίδης ισοφάρισε σε 27-27 και ο Δημητρίου έβαλε καλάθι για το 29-27, που ήταν και το τελικό του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο το ματς άρχισε να σκληραίνει, κυρίως, γιατί οι ΜΚΟ ήθελαν νίκη οπωσδήποτε και αυτό τους πίεζε. Ο Βαχαβιώλος ισοφάρισε σε 29-29, για να ακολουθήσει ένα 4-0 από τον Καραμανή για το 33-29. Μάινας και Βιδάλης ισοφάρισαν σε 33-33, με τον Καραμανή να σκοράρει ξανά για το 35-33 και τον Σωτηρόπουλο να βάζει άλλο ένα τρίποντο και να δίνει προβάδισμα με 35-36 στην ομάδα του. Ραπτης και Δημητρίου έκαναν το 40-36 με ένα 5-0, ο Μάινας μείωσε σε 40-38 και ο Σαπλατέρας ανέβασε στους 4 ξανά (42-38). Το τελικό 42-40 του δεκαλέπτου σημειώθηκε από τον Βιδάλη.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν με διαφορά το καλύτερο σε απόδοση για τις δύο ομάδες, με τους Net όμως να παραείναι καλοί, ειδικά στα τελευταία λεπτά και να παίρνουν τελικά τη νίκη στο ματς. Καραμανής και Ραπτης έκαναν το 45-40, ο Αγγελίδης μείωσε σε 45-42 και γκολ φάουλ από τον Καραμανή για το 48-42. Ο Βαχαβιώλος μειωσε σε 48-45, ο Ζαχαρόπουλος έγραψε το 50-45 και ο Βαχαβιώλος έβαλε ξανά καλάθι για το 50-47. Ξανά στους 5 το ματς από τον Δημητρίου και Βιδάλης Βαχαβιώλος για το 52-50. Τρίποντο ο Δημητρίου για το 55-50 και απάντηση του Σωτηρόπουλου για το 55-53. Καραμανής και Ζαχαρόπουλος ανέβασαν στο 58-53, ο Μάινας μείωσε σε 58-54 και ακολούθησαν ένα τρίποντο του Κοτσίφη και δύο ευστοχες βολές του Καραμανή για το 63-54. Ο Βαχαβιώλος μείωσε σε 63-56 και ο Κοτσίφης έγραψε το τελικό 65-56 του αγώνα.

Για τους νικητές, πέρα από τον Καραμανή, εξαιρετικός ήταν και ο Δημητρίου. Για τους Μ.Κ.Ο. ξεχώρισαν οι Σωτηρόπουλος και Βιδάλης.