10.0%
88.2%
63.9%
36.8%

Οι Phoenix Bums παίζοντας απίστευτο μπάσκετ διέλυσαν την Μ.Κ.Ο. με 82-29 για να πάρουν μια πολύτιμη νίκη ενόψει της δύσκολης συνέχειας στην Golden. Οι νικητές μπήκαν με 10-0 στο ματς για να ανεβάζουν συνεχώς τη διαφορά στη συνέχεια και να φτάνουν στην ευρεία νίκη έχοντας 6 παίκτες με πάνω από 8 πόντους προεξάρχοντος του Μοίρα που σταμάτησε στους 21 με 9/12 εντός παιδιάς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-10 για τους Phoenix Bums με τον Μοίρα να βάζει 8 πόντους και τον Καδά δύο βολές, για να απαντήσει ο Δεληγιάννης για το 4-10. Ο Μοίρας συνέχισε το βιολί του, 4-13, με τον Βαχαβιώλο να απαντά και τον Καπετανάκη με τον Μπαλτζόγλου και τον Μοίρα να σκοράρουν για το 6-19. Ο Κιφοκέρης έφερε το ματς στο 8-19, με τον Κοβάτσο και τον Μοίρα (15 πόντους δεκάλεπτο) να κλείνουν την περίοδο στο 10-23.

Στη 2η περίοδο ο Καπετανάκης σκόραρε για το 10-27, με τον Σωτηρόπουλο να βάζει το μόνο εντός παιδιάς καλάθι της ομάδας του για το 13-27. Ο Αγγελίδης έβαλε 3 βολές ως το ημίχρονο για τους Μ.Κ.Ο. με τον Κοβάτσο και τον Λάσπα να φέρνουν το ματς στο 15-34, για να ακολουθήσει ένα 0-13 για τους Phoenix Bums από τον Καδά, τον Μοίρα, τον Καπετανάκη, τον Κοβάτσο και τον Φωτόπουλο που έκλεισε το ημίχρονο στο 16-47.

Η κατάσταση συνεχίστηκε και στην επανάληψη, σε πιο χαλαρούς ρυθμούς, με τον Βαχαβιώλο και τον Δεληγιάννη να σκοράρουν για το 20-47, αλλά να απαντούν με 0-9 οι Phoenix Bums με τον Καδά, τον Καπετανάκη, τον Φωτόπουλο και τον Μπαλτζόγλου για το 20-56. Ο Κιφοκέρης έβαλε δύο βολές κι ένα δίποντο, αλλά το δεκάλεπτο έκλεισε από Μπαλτζόγλου, Κοβάτσο και Σαμαντά στο 24-63.

Στην 4η περίοδο ο Βαχαβιώλος έγραψε το 26-63, με τους Phoenix Bums να απαντούν με 0-9 σερί από τον Μπαλτζόγλου, τον Κοβάτσο και τον Μοίρα για το 26-72. Ο Τουρής έγραψε το 29-72, με το ματς να κλείνει στο 29-82 με 0-10 σερί από τους νικητές με Καδά, Λάσπα και Καπετανάκη.

Για τους νικητές ο Μοίρας είχε 21 πόντους με 9/12 σουτ, ο Κοβάτσος 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Καπετανάκης 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Καδάς 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Λάσπας 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 8 ασίστ. Για την Μ.Κ.Ο. ο Κιφοκέρης είχε 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Σωτηρόπουλος 3 πόντους, 6 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα.