21.1%
73.3%
58.5%
23.1%

M.K.O. vs ReTirees 52-68.Οι M.K.O.με χαμηλά ποσοστά σε δίποντα και τρίποντα δεν μπόρεσαν να απειλήσουν τους  ReTirees ,που παρά τις πολλές απουσίες τους  πήραν την νίκη με ηγέτη των τρομερό Πλεξουσάκη που ήταν και ο MVP του αγώνα με 23 πόντους (7-7 βολές, 5-7 δίποντα ,2-2 τρίποντα),10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Το πρώτο καλάθι του παιχνιδιού το πέτυχε ο Σωτηρόπουλος με σουτ από την γωνία το 2-0 για τους Μ.Κ.Ο.Απάντησαν με καλάθια ο Πλεξουσάκης, ο Αφολάνιο και ο Σαρρής  το 2-6 για τους ReTirees .Ο Βιδάλης με λει-απ το 4-6 για να σκοράρει ο Πλεξουσάκης με σουτ το 4-8.Με 1/2 βολές ο Βιδάλης το 5-8 και ο Σαρρής με λει-απ για το 5-10.Ο Βιδάλης με 2/2 βολές το 7-10.Με σουτ ο Πλεξουσάκης και ο Στόλης και με 2/2 βολές ο Αντωνόπουλος έγινε το 7-16.Ο Μαρσέλλος με λει-απ και ο Δασκάλου με σουτ μείωσαν σε 11-16.Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-17 με 1/2 βολές ο Αφολάνιο .
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Αφολάνιο με σουτ το 11-19 για τους ReTirees.Ο Σωτηρόπουλος με λει-απ έκανε το 13-19 για τους Μ.Κ.Ο. Με σουτ ο Πλεξουσάκης, λει-απ ο Αντωνόπουλος και ξανά ο Πλεξουσάκης με 2/2 βολές έγραψαν το 13-25.Ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο και ο Τουρής με λει-απ για το 18-25.Με σουτ ο Αφολάνιο και ο Αντωνόπουλος πέτυχαν το 18-29.Με 1/2 βολές ο Σωτηρόπουλος το 19-29.Ο Σαρρής με τρίποντο και ο Πλεξουσάκης με 2/2 βολές για το 19-34.Ο Βαχαβιώλος με σουτ από την γωνία σκόραρε το 21-34 και ξανά ο Πλεξουσάκης με σουτ το 21-36.Ο Σωτηρόπουλος με σουτ το 23-36 για να απαντήσει ο Στόλης με λει-απ για το 23-38.Το δεκάλεπτο τελείωσε 26-38 με 1/2 βολές ο Σωτηρόπουλος και με λει-απ ο Βαχαβιώλος.
Τρίτο δεκάλεπτο με σουτ ο Βαχαβιώλος και με 4 πόντους ο Σωτηρόπουλος μείωσαν οι Μ.Κ.Ο. σε 32-38.Ο Σαρρής πέτυχε το 32-42 για τους ReTirees. Ο Βαχαβιώλος με σουτ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δασκάλου για το 36-42.Ο Αφολάνιο πέτυχε το 36-44 και με τρίποντο ο Μαρσέλλος το 39-44.Το δεκάλεπτο τελείωσε 39-49 με τρίποντο ο Πλεξουσάκης και με σουτ ο Αφολάνιο.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Πλεξουσάκης με 2/2 βολές για το 39-51 για τους ReTirees.Ο Βιδάλης με λει-απ έκανε το 41-51 για τους Μ.Κ.Ο.Ο Στόλης με ντράιβ, ο Πλεξουσάκης με 1-1 βολή και ο Σαρρής με 1/2 βολές για το 41-55.Ο Μάϊνας με σουτ και με τρίποντο ο Μαρσέλλος για το 46-55.Ο Σαρρής με σουτ από την γωνία και με ντράιβ ο Στόλης έγραψαν το 46-59.Με τρίποντο ο Σωτηρόπουλος μείωσε σε 49-59.Με step back ο Στόλης και με τρίποντο ο Πλεξουσάκης το σκορ έγινε 49-64.Ο Βιδάλης με coast to coast έκανε το 51-64 και ο Αφολάνιο με σουτ το 51-66.Με 1/2 βολές ο Μαρσέλλος το 52-66 και το τελικό 52-68 πέτυχε με ντράιβ ο Ανδριανάκης.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Αφολάνιο με 13 πόντους,10 ριμπάουντ και 3 ασίστ  και ο Σαρρής με 14 πόντους,8 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους   ξεχώρισαν ο Σωτηρόπουλος με 18 πόντους ,3 ριμπάουντ ,6 ασίστ και 5 κλεψίματα,ο Βαχαβιώλος με 8 πόντους ,7 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Μαρσέλλος με 9 πόντους και 6 ριμπάουντ.