20.0%
53.8%
63.9%
27.6%

Δύσκολη μάχη με έναν νικητή αποδείχτηκε η αναμέτρηση μεταξύ Μ.Κ.Ο. και Undertakers. Οι γηπεδούχοι πάλεψαν μέχρι το τέλος αλλά δεν κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι. Το γρήγορο τέμπο που επιδίωξαν οι Undertakers με τους πολλούς αιφνιδιασμούς κούρασε τους αντιπάλους τους και χάρισε μια ακόμη νίκη στην ομάδα. MVP ποιός άλλος από τον Καρνέση, ο οποίος σημείωσε 25 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασσιστ και 3 κλεψίματα.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τους Undertakers να μπαίνουν δυνατά στο ματς και να τρέχουν ενα 4-0 με τον Γρυπάρη και τον Στρατηγαρέα. Άμεσα απάντησαν οι Μ.Κ.Ο. με σερι 6-0 με 2 πόντους του Κουτρόπουλου και 4 του Βιδάλη. Με το πρώτο τρίποντο του στο ματς ο Καρνέσης έβαλε μπροστά τους Undertakers. Ο Τουρής και ο Βαχαβιώλος πέτυχαν από ενα δίποντο για το 10-7. Απάντησε ο Γρυπάρης για το 10-9. Με δίποντα συνέχισαν ο Βιδάλης με τον Ζυγούρη για τους Μ.Κ.Ο. και το 14-9. Με νεο σερι 5-0 ισοφάρισαν οι Undertakers με διποντα από τοω Συριανό και τον Γρυπάρη και μια βολή του Καρνέση. Πολύ δύσκολο καλάθι και φάουλ πέτυχε ο Ζυγούρης που πέτυχε και την βολή. Δύο στις δύο βολές πέτυχε ο Στρατηγαρέας και ο Καρνέσης σημείωσε ακόμη ένα τρίποντο για να κλείσει την περίοδο με το 17-19.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με μια βολή του Ζυγούρη και ένα τρίποντο από τον Μαρσέλο για τους Μ.Κ.Ο. Καλάθι και φάουλ πέτυχε ο Ορφανός μετά την δύσκολη backdoor πάσα του Καρνέση. Με καλάθι ο Βαχαβιώλος έκανε το 23-22 βάζοντας πεοσωρινά μπροστά τους Μ.Κ.Ο. Το σερι 8-0 των Undertakers τους έβαλε σε θέση ισχύος. Πρώτα ο Stermasi με δίποντο και έπειτα ο Γρυπάρης και ο Καρνέσης με τρίποντα έκαναν το 22-30. Από ένα καλάθι γι ακάθε ομάδα πέτυχαν ο Βαχαβιώλος με τον Ορφανό.  Ο Κουτρόπουλος πήρε φωτιά και με τρίποντο και 2/2 βολές προσπάθησε να κατεβάσει την διαφορά στο – 1. Ο Γρυπάρης σημείωσε ακόμη ένα δίποντο για το 30-33. Ο Κουτρόπυλος πέτυχε άλλη μια βολή κι ο Ζυγούρης σημείωσε 2/2. Με τρίποντο απάντησε ο Μαρκάκης για το 33-36. Ζυγούρης και Κουτρόπουλος πέτυχαν από ενα δίποντο ,με τον Γρυπάρη να κάνει το 36-38 για να τελειώσει το ημίχρονο .

Αρχές τρίτης περιόδου στο ματς, ο Ορφανός σημειώνει δίποντο ,με τον Καρνέση να συνεχίζει ζεστός με νέο τρίποντο για το 36-43. Απάντησε ο Ζυγούρης με δίποντο. Ο Ορφανός πέτυχε άλλη μια βολή και ο Στρατηγαρέας ένα δίποντο για το 38-46. Ο Βιδάλης σημείωσε δίποντο για να απαντήσουν ο Καρνέσης με τον Ορφανό, με τον ίδιο τρόπο. Με 5 προσωπικούς του πόντους ο Κουτρόπουλος προσπάθησε να μειώσει πάλι αλλά ο Καρνέσης το πήρε πάνω του και σημείωσε καλάθι και φάουλ , και ακόμη ένα δίποντο για το 45-55. Ξανά ο καυτός στην 3η περίοδο Κουτρόπουλος πέτυχε καλάθι και φάουλ αλλά ο Καρνέσης ευστόχησε ξανλα σε τρίποντο. Η παράσταση μεταξύ των 2 τελείωσε με 1/2 βολές από τον Κουτρόπουλο. Από ένα καλάθι για την λήξη της 3ης περιόδου πέτυχαν ο Ορφανός και ο Μαρσέλος αντίστοιχα.

Τέταρτη και τελευταία περίοδος στο ματς, ο Stermasi και ο Μαρκάκης ξεκινούμ με ένα δίποντο ο καθένας. Απάντησε ο Κουτρόπουλος με 2/2 βολές. Καρνέσης και Stermasi πέτυχαν από ένα διποντο για το 55-68 και την μεγαλύτερη διαφορά στο ματς. Οι Μ.Κ.Ο. έτρεξαν ένα σερι 7-0. Πρώτα ο Μαρσέλος με τον Τούρη με δίποντα και ύστερα ο Κουτρόπουλος με καλάυθι και φάουλ έκαναν το 62-68. Ο Stermasi πέτυχε δίποντο μετά από επιθετικό ριμπάουντ για να απαντήσει ο Μαρσέλος με 1/2 βολές. Με δίποντο ο Συριανός έκανε το 63-72. Απάντησε ο Τουρής με σουτ από μέση απόσταση. Τρίποντο από την κορυφή πέτυχε ο Γρυπάρης για να πάει την διαφορά στο +10. Βαχαβιώλος με δίποντο και ο Τουρής με 1/2 βολές έκαναν το 68-75 για να διαμορφώσει το σκορ ο Ορφανός με δίποντο για το τελικό 68-77.

Ματς με τα όλα του, αντιπροσωπευτικό της Division 1 με τους παίκτες να δίνουν παράσταση καλού μπάσκετ. Πέρα από τον Mvp Καρνέση πολύτιμη ήταν και η βοήθεια του Ορφανού που πέτυχε 15 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ καθώς και τους Στρατηγαρέα ο οποίος ήταν βράχος κάτω από την ρακέτα, σημειώνοντας 6 πόντους, 13 ριμπάουντ και 5 ασσιστ. Από τους Μ.Κ.Ο. ο Κουτρόπουλος παρέδωσε μαθήματα σκοραρίσματος με 26 πόντους,4 ριμπάουντ, 3 ασσιστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο καθώς και ο Τουρής που μάζεψε 13 ριμπάουν και πέτυχε 7 πόντους.