27.6%
50.0%
46.2%
31.0%

Σε ένα όμορφο και οριακό ντέρμπι μεταξύ των δύο ομάδων, οι MaChamps κατάφεραν να επιβληθούν των Remal Madri με το τελικό 74-67, στην προτελευταία αγωνιστικής της Bronze League. Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, ένα ξέσπασμα όμως των MaChamps στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, τους έδωσε το προβάδισμα, το οποίο και διατήρησαν μέχρι τέλους, για να επιστρέψουν στις νίκες.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Remal Madri να ανοίγουν το σκορ με δίποντο και τρίποντο του Γαβριηλίδη για το αρχικό 0-5, ο Παπαμιχαήλ Μ. με δικό του τρίποντο μείωσε στο 3-5, ενώ 2 συνεχόμενα δίποντα από τους Αθανασιάδη και Γαβριηλίδη, έκαναν το 3-9 του ματς για τους Remal. Στη συνέχεια, ο Παπαμιχαήλ Α. με ένα γκολ-φάουλ μείωσε στο 6-9, ο Αθανασιάδης με νέο δίποντο έγραψε το 6-11, για να απαντήσουν οι MaChamps με ένα σερί 13-2, ύστερα από 8 πόντους του Βουλγαράκη, τρίποντο του Παπαμιχαήλ Μ. και δίποντο από τον Τσίσσιο για το 19-13 του παιχνιδιού. Ένα τρίποντο από τον Πλάκα, μείωσε το ματς στους 3 και το 19-16, όμως την περίοδο σφράγισε με δικό του τρίποντο ο Βουλγαράκης, διαμορφώνοντας έτσι το 22-16 των MaChamps.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Παπαμιχαήλ Α. με δίποντο θα κάνει το 24-16, ο Γαβριηλίδης με βολή θα μειώσει στο 24-17, ενώ ένα ακόμα δίποντο από τον Παπαμιχαηλ Α., θα γράψει το 26-17, για να μειώσουν οι Remal Madri με ένα σερί 2-8, ύστερα από 2 τρίποντα του Παπαδόπουλου και ένα δίποντο του Χαραλαμπόπουλου για το 28-25 της αναμέτρησης. Με δίποντο του Βουλγαράκη, οι MaChamps έκαναν το 30-25, οι Remal απάντησαν με νέο σερί 2-7 με 5 πόντους του Χαραλαμπόπουλου και 2 του Γαρυφάλλου, ισοφάρισαν στο 32-32, ενώ το ημίχρονο, σφράγισε με τρίποντο ο Τσίσσιος και δίποντο ο Παπαμιχαήλ Μ., κλείνοντας έτσι την ανάπαυλα στο 37-32 των MaChamps.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ένα τρίποντο από τον Παπαμιχαήλ Μ. θα κάνει το 40-32, ο Αθανασιάδης θα μειώσει με δίποντο στο 40-34, ενώ ο Αντωνίου απάντησε με δικό του δίποντο και έκανε το 42-34 του ματς. Εκεί, ο Γαβριηλίδης με δίποντο θα κάνει το 42-36, οι MaChamps με ένα μίνι σερί 4-2 θα γράψουν το 46-38, όμως οι Remal Madri θα απαντήσουν με ένα δικό τους 2-8, ύστερα από 2 τρίποντα του Γαβριηλίδη και δίποντο του Αθανασιάδη για το 48-46 του ματς. Με 3 πόντους του Παπαμιχαήλ Μ. και 2 βολές του Βουλγαράκη, οι MaChamps έκαναν το 53-46, όμως το δεκάλεπτο, σφράγισε με 2/2 βολές ο Γαβριηλίδης, που μείωσε στους 5 και το 53-48 της περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι MaChamps με 2 δίποντα των Βουλγαράκη και Αντωνίου θα πάνε τη διαφορά στους 9 και το 57-48, οι Remal Madri απάντησαν με ένα μεγάλο σερί 3-14 και πέρασαν μπροστά στο σκορ για το 60-62, έπειτα από 6 πόντους του Χαραλαμπόπουλου, 3 του Διαμαντόπουλου και 2 του Γαρυφάλλου. Με σερί απάντησαν στη συνέχεια και οι MaChamps (11-2) με 5 πόντους του Βουλγαράκη, 4 του Παπαμιχαήλ Α. και 2 του Χριστοδούλου για το 71-64, λίγα λεπτά πριν τη λήξη. Με γκολ-φάουλ του Γαβριηλίδη, οι Remal Madri μείωσαν στο 71-67, ενώ 3 βολές των Παπαμιχαήλ Μιχάλη και Ανδρέα, σφράγισαν το ματς στο τελικό 74-67.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Μιχάλης Παπαμιχαήλ ο οποίος σημείωσε 19 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 15 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 31 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Βουλγαράκης και Παπαμιχαήλ Α., ενώ από τους Remal Madri ξεχώρισαν οι Χαραλαμπόπουλος και Γαρυφάλλου.