23.8%
54.5%
22.0%
24.2%

Οι Mafia Ballers επιδεικνύοντας τρομερή ψυχραιμία και ψυχικό σθένος κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο με 54-56 κόντρα στους Los Amigos, χάρη στα πολύ σημαντικά καλάθια που έβαλαν στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα οι Γρούντας και Σβιρίντοφ. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Στέφανος Κώτσος με 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ο Μπουγιούκας άνοιξε το σκορ στο ματς και έδωσε προβάδισμα στους Mafia Ballers, ο Χατζηθεοδώρου μείωσε σε 1-2 με μια βολή, 1-4 ο Κώτσος, 2-4 ο Αναστασίου, 2-6 ο Δούσης, 4-6 ο Τεντόμας, 4-11 οι Γρούντας και Κώτσος, 5-11 ξανά με μια βολή του Χατζηθεοδώρου, 5-14 με ένα καλάθι και μια βολή του Δούση, 7-14 ο Χατζηθεοδώρου, 7-15 ο Κώτσος, 13-15 οι Τσιντσιλώνης και Χατζηθεοδώρου γράφοντας από ένα εύστοχο τρίποντο, 13-17 ο Γρούντας, 16-17 οι Χατζηθεοδώρου και Τσιντσιλώνης ξανά και στη συνέχεια δύο βολές του Κώτσου για το τελικό 16-19 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μπουγιούκας με δύο δικά του καλάθια έγραψε το 16-23, οι Χατζηθεοδώρου και Βελέντζας έβαλαν από δύο βολές για το 20-23, 20-28 με ένα τρίποντο του Γρούντα και ένα καλάθι του Σβιρίντοφ και 22-28 από τον Σπεντζάρη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Χατζηθεοδώρου έβαλε ακόμη μια βολή για το 23-28, 23-32 οι Μπουγιούκας και Σβιρίντοφ, 28-32 οι Χατζηθεοδώρου και Τσιντσιλώνης, 28-35 με τρίποντο του Κώτσου, 30-35 ο Σταφέτας, 30-37 ο Δούσης, 33-37 με ακόμη τρεις πόντους του Σταφέτα, 33-40 με νέο τρίποντο του Κώτσου και απάντηση από τον Τεντόμα για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο με 36-40 υπέρ των Mafia Ballers.

Στην τελευταία περίοδο ο Χατζηθεοδώρου με ένα δικό του καλάθι και ο Τεντόμας με τρία σερί εύστοχα τρίποντα έβαλαν τους Los Amigos μπροστά με 47-40, οι Γρούντας και Κώτσος απάντησαν με 0-6 για το 47-46, 52-46 οι Τεντόμας και Αναστασίου, 52-50 οι Κώτσος και Μπουγιούκας, 54-50 ο Σταφέτας και απάντηση με 0-6 στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι Γρούντας και Σβιρίντοφ για να πάρουν το ροζ φύλλο οι Mafia Ballers με 54-56 και να συνεχίσουν το αήττητο τους.

Για τους Mafia Ballers, πέρα από τον Κώτσο, σε καλή βραδιά ήταν επίσης ο Γρούντας με 15 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο. Μπουγιούκας με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ και ο Σβιρίντοφ με 6 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τους Los Amigos ξεχώρισαν σε απόδοση οι Τεντόμας με 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ και Χατζηθεοδώρου με 16 πόντους και 15 ριμπάουντ.