0.0%
50.0%
20.0%
25.7%

Σε ένα κλειστό παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων, οι Miami Heal κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρους τους διαφορά των Carnavaliers στην τελευταία περίοδο και να πανηγυρίσουν τη νίκη με το τελικό 47-40, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Bronze κατηγορίας. Μέχρι και το ξεκίνημα της τελευταίας περιόδου, οι Carnavaliers με κύριο όπλο τους το σουτ από τα 6.75 έδειχναν ότι το παιχνίδι τους ανήκει, όμως οι Miami Heal είχαν άλλη άποψη, αφού σταδιακά ροκάνισαν τη διαφορά, πάτησαν γκάζι στο τέλος και τελικά πήραν μία σπουδαία νίκη με το επί μέρους 8-20 της τελευταίας περιόδου να τα λέει όλα.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Θεοχάρη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και το αρχικό 2-0, ο Καμούζης θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο και θα ισοφαρίσει στο 2-2, ενώ ένα σερί 7-2 των Carnavaliers θα τους δώσει ένα προβάδισμα 5 πόντων, ύστερα από 4 πόντους του Καλόγηρου και τρίποντο του Ψιλόπουλου για το 9-4 του ματς. Εκεί, ο Αρναούτης με όμορφο καλάθι μείωσε στο 9-6, ο Δεληγιάννης με τρίποντο έγραψε το 12-6 των Carnavaliers, ενώ ένα γκολ-φάουλ του Αρναούτη και ένα δίποντο του Παπαναστασίου, μείωσε στον πόντο τη διαφορά και το 12-11 του παιχνιδιού. Το πρώτο δεκάλεπτο, σφράγισε με τρίποντο ο Πασχαλίδης, κλείνοντας έτσι την περίοδο στο 15-11 για τους Carnavaliers.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ένα δίποντο του Αρναούτη και 2 βολές του Παπαναστασίου θα ισοφαρίσουν το παιχνίδι στο 15-15, όμως 2 συνεχόμενα τρίποντα των Δεληγιάννη και Πασχαλίδη, έδωσαν εκ νέου προβάδισμα στους Carnavaliers για το 21-15 της αναμέτρησης. Εκεί, ο Παπαναστασίου με δίποντο θα μειώσει στο 21-17, ο Καλόγηρος με βολή απάντησε για το 22-17, ενώ ο Παπαναστασίου και ο Καμούζης με 2 απανωτά δίποντα, έγραψαν το 22-21 του παιχνιδιού. Το πρώτο ημίχρονο σφράγισε με δίποντο ο Θεοχάρης στον αιφνιδιασμό, στέλνοντας τις δύο ομάδες στους πάγκους με το σκορ στο 24-21 για τους Carnavaliers.

Στην επανάληψη, ο Καμούζης με 2 βολές μείωσε και πάλι στον πόντο για το 24-23, ο Καλόγηρος με lay up θα γράψει το 26-23, ενώ ο Παπαναστασίου με ακόμα ένα προσωπικό του καλάθι, μείωσε στον πόντο ξανά για το 26-25 του παιχνιδιού. Με τρίποντο του Πασχαλίδη, οι Carnavaliers έκαναν το 29-25, ο Παπαναστασίου μείωσε με δίποντο στο 29-27, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο σφράγισε με ακόμα ένα τρίποντο ο Πασχαλίδης, διαμορφώνοντας με τον τρόπο αυτό το 32-27 της περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Καμούζης αρχικά μείωσε στο 32-29 με δίποντο για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Θεοχάρης, γράφοντας το 34-29 του ματς. Με 3 συνεχόμενα δίποντα των Γιαννούτσο (1) και Καμούζη (2), οι Miami Heal πέρασαν μπροστά για πρώτη φορά στο ματς με το 34-35, όμως πολύ γρήγορα, ο Πασχαλίδης λάβωσε τους αντιπάλους με το 5ο του τρίποντο, γράφοντας παράλληλα το 37-35 του παιχνιδιού για τους Carnavaliers. Στη συνέχεια, ένα σερί  0-10 από τους Miami Heal με 6 πόντους του Παπαναστασίου και από 2 των Καμούζη και Γιαννούτσο θα τους βάλει σε θέση οδηγού με το σκορ στο 37-45, ένα μακρινό τρίποντο του Θεοχάρη μείωσε προσωρινά στους 5 πόντους  και το 40-45, ενώ το τελικό 40-47 διαμόρφωσε ο Καμούζης με 2 εύστοχες βολές.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Παναγιώτης Καμούζης ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 16 πόντους με 14 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 5 ασίστ, 6 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 23 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Καμούζη από τους Miami Heal ξεχώρισε και ο Αρναούτης, με τον Παπαναστασίου να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Carnavaliers σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Πασχαλίδης και ο Δεληγιάννης.