6.9%
50.0%
47.2%
11.8%

Σε ένα ματς όπου οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στα 3 πρώτα δεκάλεπτα, στο 4ο, οι Duncan Donuts κατάφεραν να μπουν πολύ δυναμικά και να χτίσουν μία διαφορά μέχρι και τους 13 πόντους. Οι Miami Heal προσπάθησαν να μειώσουν, όμως οι καλές άμυνες των Duncan Donuts σε συνδυασμό με την ευστοχία τους στην επίθεση, δεν τους επέτρεψαν να διεκδικήσουν τη νίκη και έτσι ηττήθηκαν με 52-65.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Miami Heal να ξεκινούν πολύ δυναμικά και με ένα σερί 10-2 θα πάρουν από νωρίς προβάδισμα. Οι Duncan Donuts θα μειώσουν με 2 δίποντο από τον Γκρούτση, ενώ ο Ζούμπος με 2/2 βολές θα κάνει το 12-6. Εκεί, ο Μουζάκης Αλ. με δίποντο θα μειώσει σε 12-8, ενώ ο Καμούζης με βολή και ο Ζούμπος με δίποντο θα διαμορφώσουν το 15-8. Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσουν οι Duncan Donuts, έπειτα από δίποντο του Μικαέλιαν και βολή του Μουζάκη Αλ. για το 15-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Duncan Donuts θα πατήσουν γκάζι και θα πάρουν το προβάδισμα, έπειτα από ένα σερί 2-12 (!) για να διαμορφώσουν έτσι το 17-23. Οι Miami Heal δεν θα τα παρατήσουν και με ένα μίνι σερί 5-3 θα μειώσουν σε 22-26. Ο Τσαπόγας με 2/2 βολές θα κάνει το 22-28, ενώ οι Miami Heal με ακόμα ένα σερί 6-1 θα μειώσουν στον πόντο για το 28-29. Το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει ο Τσαπόγας με εύστοχο δίποντο στην εκπνοή για το 28-31.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Γκούτσης με δίποντο θα μειώσει σε 30-31, ο Τσαπόγας και ο Μουζάκης Αλ. με βολή και δίποντο θα κάνουν το 30-34, ενώ ο Καμούζης με 2 συνεχόμενα δίποντα θα ισοφαρίσει σε 34-34. Εκεί, ο Μουζάκης Αλ. με 3 συνεχόμενα δίποντα θα κάνει το 34-40, όμως ο Ζαμπέλης με δύσκολο καλάθι θα μειώσει σε 36-40. Με τρίποντο θα απαντήσει ο Μικαέλιαν για να κάνει το 36-43, όμως οι Miami Heal θα περάσουν μπροστά στο σκορ, έπειτα από ένα σερί 8-0 από τους Ζαμπέλη, Γκούτση και Καμούζη, κάνοντας έτσι το 44-43. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει με lay up ο Μοσχολιός στον αιφνιδιασμό για το 44-45 υπέρ των Duncan Donuts.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Duncan Donuts θα μπουν στο παρκέ αποφασισμένοι για τη νίκη και με ένα σερί 2-14 θα ανοίξουν τη διαφορά στους 13 πόντους για το 46-59, ενώ ο Γκούτσης με γκολ-φάουλ και ο Αρναούτης με βολή θα μειώσουν σε 50-59. Με 2 δίποντα από τους Τσαπόγα και Γκρούτση, οι Duncan Donuts θα ανοίξουν τη διαφορά και πάλι στους 13 πόντους (50-63), ενώ ο Καμούζης με 2/2 βολές θα μειώσει σε 52-63. Το τελικό σκορ θα διαμορφώσει ο Μοσχολιός με εύστοχο δίποντο για το τελικό 52-65.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Τσαπόγας ο οποίος σημείωσε 15 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 24 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Μοσχολιός και Μουζάκης Αλ., ενώ από τους Miami Heal ξεχώρισαν οι Καμούζης και Αρναούτης.