6.3%
63.6%
45.2%
25.9%

Την πολύ καλή τους πορεία συνέχισαν οι Los Rebel Lakers, αφού κατάφεραν να επικρατήσουν με 39-56, απέναντι στην μαχητική 5άδα των Miami Heal, στην 6η στροφή της Bronze League. Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο πρώτο ημίχρονο, με τους Miami Heal να χτίζουν διαφορά που έφτασε μέχρι και τους 9 πόντους (16-7), όμως οι παίκτες του coach Θεοχάρη βρήκαν ρυθμό, πέρασαν οριακά μπροστά στο πρώτο ημίχρονο (20-21), ενώ στην επανάληψη μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη και με κάποια μεγάλα σουτ που τους έδωσαν ψυχολογία, έχτισαν δική τους διψήφια διαφορά και έφτασαν σε μία φαινομενικά εύκολη επικράτηση.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Δερδενέ να ανοίγει το σκορ με δίποντο για το αρχικό 0-2, οι Los Rebel Lakers θα απαντήσουν με 2 βολές και δίποντο του Παπαναστασίου για το προβάδισμα και το 4-2, ενώ ο Κατσίγαρης με σουτ μέσης απόστασης, ισοφάρισε στο 4-4 του ματς. Το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσουν με προβάδισμα 8 πόντων οι Miami Heal, οι οποίοι με ένα σερί 8-0, ύστερα από 3 δίποντα του Καμούζη και 1 του Ρίζου που θα διαμορφώσουν το 12-4 του δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Los Rebel Lakers θα μειώσουν με βολή του Λεβέντη και δίποντο του Χειράκη για το 12-7, ο Παπαναστασίου και ο Ρίζος με 2 δικά τους δίποντα θα στείλουν τη διαφορά στους 9 και το 16-7, όμως ένα γρήγορο σερί 2-7 των Los Rebel Lakers, θα μειώσει τη διαφορά στους 4 πόντους και το 18-14 της αναμέτρησης. Εκεί, ένα ακόμα καλάθι του Παπαναστασίου θα γράψει το 20-14, όμως το ημίχρονο θα σφραγίσουν με ένα σερί 0-7 οι Los Rebel Lakers, έπειτα από γκολ-φάουλ του Δερδενέ και 4 πόντους του Τρυγωνόπουλου για το 20-21 της ανάπαυλας, υπέρ της ομάδες του coach Θεοχάρη.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Los Rebel Lakers θα συνεχίσουν δυναμικά και θα αυξήσουν το σερί τους στο 0-14 έπειτα από 2 πόντους του Χειράκη και 5 του Πρωτόπαππα για το 20-28 του ματς. Οι Miami Heal θα βρουν σκορ και θα μειώσουν με τρίποντο του Λουκρέζη και δίποντο του Καμούζη στο 25-28, ο Χειράκης με γκολ-φάουλ και ο Κατσίγαρης με σουτ μέσης απόστασης θα κάνουν το 25-33, ενώ ένα καλάθι του Ρίζου, μείωσε στο 27-33 της αναμέτρησης. Εκεί, ένα τρίποντο του Κατσίγαρη θα κάνει το 27-36, ο Παπαναστασίου στον αιφνιδιασμό μείωσε στο 29-36, όμως ένα ακόμα τρίποντο του Κατσίγαρη, έστειλε για πρώτη φορά τη διαφορά στους 10 και το 29-39 της 3ης περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Κατσίγαρης θα ξεκινήσει όπως σταμάτησε και με τρίποντο έκανε το 29-42, οι Miami Heal με 2 καλάθια των Παπαναστασίου και Καμούζη θα μειώσουν στο 33-42, όμως ένα σερί 0-9 από τους Los Rebel Lakers με 4 πόντους του Τσιώτα, τρίποντο του Κατσίγαρη και 2 βολές του Αργυρόπουλου, θα ανοίξει τη διαφορά στους 18 πόντους και το 35-51 του ματς. Ένα καλάθι του Ρίζου μείωσε στο 35-51 για τους Miami Heal, ο Δερδενές με τρίποντο και ο Αργυρόπουλος με δίποντο έγραψαν το 35-56, ενώ ο Γιαννούτσος και ο Ρίζος με 2 τελευταία καλάθια, διαμόρφωσαν το τελικό 39-56 της αναμέτρησης.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Νικήτας Κατσίγαρης ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 18 πόντους, με 2 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, κλέβοντας 1 φορά την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 18 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Los Rebel Lakers ξεχώρισε επιπλέον ο Δερδενές, με τον Τσιώτα να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Miami Heal σε καλή μέρα βρέθηκε ο Καμούζης και ο Ρίζος.