22.6%
52.0%
38.2%
23.1%

Οι .. πέντε σωματοφύλακες των Remal Madri κατάφεραν να πάρουν την νίκη έναντι στους Miami Heal όπου αν και περισσότεροι δεν κατάφεραν να βρουν λύσεις επιθετικά αλλά ούτε και αμυντικά.
Οι παίκτες των Remal Madri μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι με μακρινές πάσες και αιφνιδιασμούς κατάφεραν να χτυπήσουν εκεί που δεν το περίμεναν οι αντίπαλοι τους.. στην ταχύτητα και την εκρηκτικότητα.. ο Σαγιάκος έκανε τρομερό παιχνίδι που έδειξε ότι είχε δυνάμεις και στην πρώτη περίοδο έσπασε την άμυνα των Heal αρκετές φορές μαζί με τον Μανίνα που με τα τρίποντα και τα σουτ του δεν άφηνε πολλά περιθώρια. Για τους Heal στην πρώτη περίοδο ξεχώρισε ο Ρίζος όπου είχε 6 πόντους αλλά οι Remal τέλειωσαν το πρώτο δεκάλεπτο όντας στο +8. Στην δεύτερη περίοδο ο Σαγιάκος συνέχισε να κάνει αυτό που ξέρει καλά και να σκοράρει συνεχώς με ντράιβ, μαζί με τον Κολοκούρα να κρατάνε την ομάδα αρκετά μπροστά στο σκορ. Από το άλλο στρατόπεδο ο Ζούμπος έβαλε 3 τρίποντα αλλά πάρα τις προσπάθειές του η διαφορά στο ημίχρονο ανέβηκε στους 14 πόντους.
Στην τρίτη περίοδο και οι δυο ομάδες έριξαν πολύ τους ρυθμούς τους όπου σκοράραν από 8 και 9 πόντους με τον Σαγιάκο και τον Καμούζη 4 ο καθένας για την κάθε μια ομάδα. Στην τέταρτη περίοδο μίλησε η κούραση για τους Remal Madri και οι Miami Heal βρήκαν την ευκαιρία να χτυπήσουν. Με συνεχή σκοραρίσματα οι Ρίζος, Καμούζης και Βρεττός προσπάθησαν να γυρίσουν τα δεδομένα που επικρατούσαν σε όλο το ματς και να κερδίσουν τον αγώνα στα τελευταία λεπτά. Το κοντινότερο που έφτασαν είναι να μειώσουν την διαφορά στους 4. Αν και έφτασαν πολύ κοντά έχασαν το τελευταίο τρίποντο που θα τους πήγαινε στον πόντο με 30 δευτερόλεπτα να απομένουν και εκεί κάπου είναι που κρίθηκε το παιχνίδι. Με την τελευταία φορά που πέρασε η μπάλα διχτάκι από την βολή του Κολοκούρα διαμορφώθηκε το τελικό σκορ με 64-59 υπέρ των Remal Madri.
Για τους νικητές ο Σαγιάκος είχε 24 πόντους, 1 ασσίστ και 6 κλεψίματα, ο Μανίνας είχε 15 πόντους με 9 ριμπάουντ, 2 ασσίστ και 3 κλεψίματα, ο Κολοκούρας είχε 12 πόντους, 18 ριμπάουντ, 1 ασσίστ και 1 κλέψιμο και ο Γρηγορόπουλος (DOUBLE-DOUBLE) είχε 4 πόντους με 11 ριμπάουντ και 10 ασσίστ!
Για τους Miami Heal ο Ζούμπος είχε 20 πόντους, 1 ασσίστ και 1 κλέψιμο, ο Καμούζης είχε 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασσίστ και 4 κλεψίματα και ο Ρίζος 10 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.