35.7%
53.3%
38.3%
16.0%

Οι Μυρμιδόνες κέρδισαν με 51-56 τους Miners σε ένα ματς κλειστό στο οποίο κατάφεραν να ξεφύγουν με 11 πόντους στην 4η περίοδο, αλλά είδαν τους αντιπάλους τους να απαντούν με 14-2 σερί για να προσπεράσουν! Στο τέλος με τον Βερεντζιώτη να κάνει μεγάλο 4ο δεκάλεπτο με 10 πόντους, οι Μυρμιδόνες κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, αφού το τρίποντο ισοφάρισης των Miners στα 5 δευτερόλεπτα ήταν άστοχο!

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο του Γιοβάνη για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Σκλαβενίτης και να γράψει ο Σιούτης το 5-3. Ο Χουλιάρας ισοφάρισε δύο φορές με τον Τουμπακάρη να σκοράρει στο ενδιάμεσο, για να γράψει ο Βερεντζιώτης το 7-9. Ο Ράπτης έφερε ξανά το ματς στα ίσα στην 4η ισοπαλία στην 1η περίοδο, με το δεκάλεπτο να κλείνει με καλάθι του Γιοβάνη.

Στη 2η περίοδο ο Σκλαβενίτης με τον Τουμπακάρη έβαλαν μπροστά τους Miners, με τον Παπαντωνίου να μειώνει. Ένα 7-0 από τον Σιούτη, τον Μόνο και τον Τουμπακάρη έφερε τους Miners στη μεγαλύτερη διαφορά τους στο ματς, +8 στο 21-13. Ο Χουλιάρας με τον Αργαλιά μείωσαν, αλλά ο Ράπτης έφερε το ματς στο 23-17. Το ημίχρονο έκλεισε με τους Μυρμιδόνες να μειώνουν με τον Παπαντωνίου και τον Χουλιάρα σε 23-20.

Στην επανάληψη ο Σκλαβενίτης σκόραρε για το 26-20, με τον Μπέμπελο, τον Αργαλιά και τον Τσουράπη να απαντούν για να δώσουν προβάδισμα στους Μυρμιδόνες, 26-27. Με τον Ράπτη, τον Σιούτη και τον Μόνο οι Miners ξέφυγαν ξανά με 32-27, για να απαντήσουν οι Μυρμιδόνες με 0-8 σερί.

Ο Βερεντζιώτης με τον Παπαντωνίου έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 32-31, με τους δυο τους να σκοράρουν και στις αρχές της 4ης περιόδου για να ολοκληρώσουν το σερί και να φέρουν το ματς στο 32-35. Με τον Σκλαβενίτη οι Miners μείωσαν σε 34-35, αλλά ο Γιοβάνης με τον Τσουράπη και τον Παπαντωνίου έγραψαν το 34-42. Ο Ράπτης μείωσε, με τον Γιοβάνη και τον Βερεντζιώτη να ολοκληρώνουν ένα επιμέρους 4-20 για την ομάδα τους, που ξέφυγε με 11 πόντους στο 36-47.

Οι Miners δεν το παράτησαν, με τον Τουμπακάρη, τον Ράπτη και τον Σκλαβενίτη μείωσαν γρήγορα σε 43-47, ενώ μετά την απάντηση του Βερεντζιώτη, ο Σιούτης και ο Ράπτης με 5 πόντους έβαλαν μπροστά τους Miners με 2:30 για το τέλος απαντώντας με ένα 14-2 για το 50-49! Ο Παπαντωνίου έβαλε μια βολή και ο Σιούτης τον μιμήθηκε στο 1:30 για το 51-50, με τον Βερεντζιώτη να σκοράρει για το 51-52. Λάθος των Miners, χαμένη επίθεση των Μυρμιδόνων, αλλά κλέψιμο και 51-54 με τον Βερεντζιώτη στα 46 δευτερόλεπτα. Οι Miners έχασαν τρίποντο στα 23 δευτερόλεπτα, άργησαν πολύ να κάνουν φάουλ, οι Μυρμιδόνες είχαν 0/2 βολές στα 10 δευτερόλεπτα με τους Miners να αστοχούν σε βιαστικό τρίποντο από το κέντρο του γηπέδου με 5 δευτερόλεπτα στο χρόνο, για να σφραγίσει τη νίκη της ομάδας του ο Παπαντωνίου με 2/2 βολές στην εκπνοή.

Για τους νικητές ο Βερεντζιώτης είχε 14 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Παπαντωνίου 13 πόντους, 3 ασίστ, ο Γιοβάνης 10 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Χουλιάρας 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ. Για τους Miners ο Ράπτης ξεχώρισε ξανά για την ομάδα του με 15 πόντους, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Σιούτης είχε 10 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Σκλαβενίτης 14 πόντους, 6 ασίστ, ο Τουμπακάρης 8 πόντους, 8 ριμπάουντ και ο Μόνος 4 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ.