21.1%
63.6%
36.8%
16.0%

Τρομερή νίκη κατάφερε να πάρει η Bacardi Tel Aviv έναντι των Miners, σε ένα ματς όπου οι νικητές κατάφεραν να το στείλουν στην παράταση με μεγάλο τρίποντο του Σουβλέρη 4″ πριν το τέλος και στη συνέχεια παίζοντας πολύ συγκεντρωμενά στον έξτρα χρόνο έφυγαν με το ροζ φύλλο με 60-68. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Κτιστάκης με 20 πόντους, 18 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Σκλαβενίτης, Ράπτης και Ανδρεαδάκης ξεκίνησαν το ματς με 5-0 για τους Miners, ο Μουστακαλής μείωσε σε 5-2 για την Bacardi Tel Aviv, 9-2 με δύο βολές του Σιούτη και ένα καλάθι του Σκλαβενίτη, 9-4 ο Δενδρινός, 11-4 ο Μουστακαλής και 11-7 ξανά από τον Δενδρινό για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ανδρεαδάκης έβαλε καλάθι για το 13-7, οι Σουβλέρης και Μουστακαλής ισοφάρισαν σε 13-13, 15-13 με βολές του Σκλαβενίτη, 15-15 ο Μουστακαλής, 18-15 από τον Μόνο, 18-17 με καλάθι του Κτιστάκη, 22-17 με ένα καλάθι του Σιούτη και ένα του Αποστολόπουλου, 22-19 ο Σουβλέρης και απάντηση του Μόνου για το τελικό 24-19 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Ανδρεαδάκης και Σκλαβενίτης ανέβασαν στο 29-19, ο Κτιστάκης μείωσε σε 29-21, 31-21 ο Σκλαβενίτης ξανά, 31-23 από τον Μουστακαλή, 34-23 με ένα καλάθι και μια βολή του Σιούτη, 34-29 με 0-6 σερί οι Κτιστάκης, Παναγιωτάκης και Μουστακαλής και μια βολή από τον Ράπτη για το τελικό 35-29 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Κτιστάκης και Σουβλέρης μείωσαν σε 35-32, 37-32 ο Σιούτης, 37-40 και προβάδισμα η Bacardi Tel Aviv με 0-8 σερί των Παναγιωτάκη και Κτιστάκη, 40-40 με τρίποντο του Αποστολόπουλου, 40-42 ο Σουβλέρης, 42-42 με ωραία ενέργεια του Σκλαβενίτη, 42-44 με βολές του Κτιστάκη, 43-44 ο Μόνος, 43-49 με 0-5 οι Δενδρινός και Κτιστάκης, 45-49 από τον Ανδρεαδάκη, 45-51 με απάντηση του Σουβλέρη, 52-51 με απάντηση με 7-0 σερί οι Μόνος, Σκλαβενίτης, Αποστολόπουλος και Ανδρεαδάκης, 52-53 ο Κτιστάκης και τρίποντη απάντηση του Μόνου για το 55-53 με 14″ να μένουν στο παιχνίδι. Στη συνέχεια ο Κτιστάκης έβαλε μια βολή και μείωσε σε 55-54 με 10″ να μένουν στο ματς και γρήγορο φάουλ πάνω στον Αποστολόπουλο, ο οποίος έγραψε το 57-54 με τον ίδιο χρόνο να απομένει καθώς κύλησαν μόνο μερικά δέκατα. Στη συνέχεια ο Σουβλέρης με κρύο αίμα και καυτό χέρι έβαλε ένα μακρινό τρίποντο, ισοφάρισε σε 57-57 και έστειλε το ματς σε παράταση.

Στον έξτρα χρόνο ο Σκλαβενίτης έβαλε γκολ φάουλ για το 60-57 για να απαντήσουν οι Σουβλέρης, Δενδρινός, Παναγιωτάκης και Κτιστάκης με ένα τρομερό 0-11 σερί για το τελικό 60-68 του παιχνιδιού.

Για την Bacardi Tel Aviv, πέρα από τον Κτιστάκη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σουβλέρης με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Miners ξεχώρισε η εμφάνιση του Σκλαβενίτη με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα.