20.8%
75.0%
26.5%
20.0%

Οι MyRema State Warriors κέρδισαν με 62-41 τον Κατσαπλιαϊκό για να επιστρέψουν στις νίκες και να ανέβουν στο 4-1, ρίχνοντας τον αντίπαλό τους στο 1-4. Μεγάλο ματς από τον “Dennis Rodman” Κυριάκου που μάζευε ό,τι “σκουπίδι” υπήρχε, με Μπακάλη και Σταυρίδη να συνεπικουρούν, σε έναν αγώνα που ήταν ντέρμπι ως το ημίχρονο, αλλά ένα σερί 29-2 στην επανάληψη τον έκρινε οριστικά.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Κυριάκου να σκοράρει για να απαντήσει ο Βανδώρος για το 3-5 της ομάδας του, με τον Κυριάκου οι MyRema State Warriors πήγαν στο 7-5, αλλά ο Βανδώρος σκόραρε ξανά, 7-7. Ο Κυριάκου έγραψε το 9-7, με τον Παυλίδη να φέρνει τον Καταπλιαϊκό στο 9-11, για να κλείσει λίγο μετά στο 10-13 το δεκάλεπτο.

Ο ίδιος σκόραρε για τρεις για το 10-16 στη δεύτερη περίοδο, με τον Σταυρίδη να απαντά. Ξανά ο Παυλίδης για το 12-18, με τον Κυριάκου και τον Ίσσαρη να μειώνουν και λίγο μετά να έρχονται ο Μπακάλης με τον Πανταζόπουλο για το 21-19 και το προσπέρασμα της ομάδας τους. Για λίγο μόνο, αφού ήρθε ο Κορνέλης με τρίποντο για το 21-22, σε αυτό που έμελλε να είναι η τελευταία φορά που ο Κατσαπλιαϊκός είχε το κεφάλι στο σκορ, αφού το ημίχρονο έκλεισε από τον Κυριάκου στο 25-22.

Το σερί που ξεκίνησε ο Κυριάκου στο πρώτο μέρος συνεχίστηκε στην επανάληψη από τον Μπακάλη, τον Ίσσαρη και τον Σταυρίδη για να φτάσει στο 13-0 για το 34-22. Το διέκοψε ο Παυλίδης για το 34-24, αλλά οι MyRema State Warriors είχαν πια τον πλήρη έλεγχο και έτρεξαν ένα ακόμα 16-0, με τους 11 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο από Μπακάλη, Αηδόνη, Βερύκιο, Κυριάκου και Σταυρίδη για το 45-24 στο 30ο λεπτό.

Οι υπόλοιποι 5 ήρθαν στο 4ο δεκάλεπτο από Μπακάλη και Σταυρίδη για το 50-24, ολοκληρώνοντας ένα επιμέρους 29-2 που εκτεινόταν σε τρεις περιόδους, από το 21-22 και μετά. Ο Ραγκούσης σκόραρε για το 50-26 με τον Βερύκιο να γράφει τρίποντο και τον Κωνσταντινίδη με τον Παυλίδη να απαντούν για το 53-30. Ο Ραγκούσης με τον Σταυρίδη έγραψαν το 56-32, με τον Παπαδόπουλο να έχει 4 πόντους για το 58-36 και τον Σταυρίδη να σκοράρει για το 60-37, για να κλείσει ο αγώνας από τον Κυριάκου και τον Παυλίδη στο 62-41.

Για τους νικητές ο Κυριάκου είχε 18 πόντους, 26 ριμπάουντ (πάνω από τα μισά της ομάδας του!), 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 3 τάπες, ο Μπακάλης 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Σταυρίδης 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Βερύκιος 7 πόντους, 3 ασίστ. Για τον Κατσαπλιαϊκό ο Παυλίδης είχε 19 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Βανδώρος 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Κωνσταντινίδης 3 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα.