18.5%
52.6%
28.6%
31.3%

Οι Anonymous νίκησαν στο ντέρμπι τους MyRema State Warriors με 49-39 και καθάρισαν τη δεύτερη θέση. MVP του αγώνα ήταν ο Χάρης Μαλαθούνης με 16 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες μπήκαν φοβισμενες λόγω της σημαντικοτητας του αγώνα και δεν έπιασαν καλό ρυθμό. Ο Μπακαλης έκανε το 0-3, ο Βλάχος μείωσε σε 2-3 και ακολούθησε ένα 0-5 από Σπυρόπουλο και Παληβογιάννη για το 2-8. Πατερογιαννάκης, Καπέλης, Μαλαθούνης και Δάσκαλος έκαναν ένα 7-0 για το 9-8, με τον Σπυρόπουλο να βάζει ξανά μπροστά με 9-10 τους MyRema. Προς το τέλος της περιόδου ο Παπαδημας κέρδισε φάουλ στο τρίποντο και έγραψε το τελικό 12-10 του δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο οι Anonymous απέβαλαν βρήκαν τον καλό τους εαυτό και αυτό ήταν κάτι που τους ώθησε να χτισουν διαφορά. Ο Δάσκαλος σημείωσε το 14-10. Σπυρόπουλος και Σταυρίδης μειωσαν σε 14-13 και ακολούθησε ένα 8-0 από Βλάχο και Μαλαθούνη για το 22-13. Μια βολή από τον Βερύκιο για το 22-14 και 2/2 ο Βλάχος για το +10(24-14). Ο Σταυρίδης μείωσε σε 24-15, ο Μαλαθούνης έβαλε τρίποντο για το 27-15 και ξανά μια βολή από τον Σταυρίδη για το τελικό 27-16 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Anonymous συνέχισαν την επιβλητική τους εμφάνιση για περίπου 7.30 λεπτά, όμως μετά χαλαρωσαν και οι MyRema αρπαξαν την ευκαιρία για να μειώσουν. Ο Βλάχος έκανε το 29-16, ο Βερύκιος μείωσε σε 29-19 και ακολούθησε ένα 4-0 από Βλάχο και Παπαδήμα για το 33-19. Μια βολή από τον Ισσαρη για το 33-20 και 5-0 από Μαλαθουνη και Παπαδήμα για το 38-20. Σε εκείνο το σημείο οι MyRema έτρεξαν ένα 0-7 με τους Σταυρίδη και Σπυρόπουλο και μειωσαν σε 38-27, για να έρθει ο Μαλαθούνης και να σημειώσει με τρίποντο το τελικό 41-27 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι MyRema μπήκαν έχοντας πάρει φορά από το τρίτο δεκάλεπτο, όμως οι Anonymous γρήγορα έδειξαν την ποιότητα τους δεν αγχωθηκαν και εχτισαν ξανά διαφορά για να φτάσουν σε ακόμη μια νίκη. Ο Μπακαλης μείωσε σε 41-30, ο Μαλαθούνης έβαλε μια βολή για το 42-30 και ακολούθησε ένα 0-8 από Σταυρίδη, Βερύκιο και Σπυρόπουλο για το 42-38. Γρήγορη απάντηση με 7-0 από Παπαδήμα και Μαλαθούνη για το 49-38,μς τον Βερύκιο να γράφει μια βολή για το τελικό 49-39 του αγώνα.

Για τους νικητές, πέρα από τον Μαλαθούνη, εξαιρετικό ματς έκαναν και οι Παπαδήμας, Βλάχος. Για τους MyRema State Warriors ξεχώρισαν οι Σταυρίδης και Σπυρόπουλος.