13.6%
62.5%
40.4%
19.0%

Οι Carnavaliers κέρδισαν τους MyRema State Warriors με 55-40 για να μπουν με νίκη στον όμιλο του Summer σε ένα παιχνίδι που έμειναν νωρίς με 9 πόντους πίσω στο σκορ, αλλά ανέτρεψαν την κατάσταση και προσπέρασαν για να φτάσουν ως το +21 στην 4η περίοδο. Double double από Πασχαλίδη και Τσουκαρέλλα, με τον εμβληματικό αρχηγό των Carnavaliers να χρίζει τον συμπαίκτη του MVP, ενώ οι MyRema State Warriors δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν ως το τέλος με ρόστερ 6 ατόμων.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Σταυρίδη να μπαίνει δυνατά και να σκοράρει ως το 2-4 με τον Πασχαλίδη να απαντά. Ο Καραΐσκος έγραψε το 4-4, με τον Σταυρίδη, τον Κυριάκου και τον Σπυρόπουλο να φέρνουν την ομάδα τους στο 4-10. Μετά τις βολές του Καραΐσκου ο Κυριάκου με τον Βερύκιο σκόραραν για το 6-15, για τη μεγαλύτερη διαφορά στο ματς για τους MyRema State Warriors.

Το δεκάλεπτο έκλεισε με καλάθι του Τσουκαρέλλα και στη 2η περίοδο ο ίδιος με τον Καλόγηρο και τον Δεληγιάννη ισοφάρισαν σε 15-15 τρέχοντας ένα 9-0 σερί. Ο Κυράκου απάντησε για το 15-17 και ο Σπυρόπουλος για το 17-19, δίνοντας το τελευταίο προβάδισμα στους MyRema State Warriors. Ο Πασχαλίδης ισοφάρισε και τις δύο φορές, με τον Πασχάλη και τον Καραΐσκο να γράφουν το 26-19 για την ομάδα τους, πριν κλείσει το ημίχρονο στο 26-22 από τον Μπακάλη.

Στην επανάληψη ο Σταυρίδης σκόραρε για το 26-24, με τους Carnavaliers να απαντούν με 15-0 σερί για να καθαρίσουν τον αγώνα. Ο Καλόγηρος με τον Τσουκαρέλλα (8 πόντοι) και τον Πασχαλίδη (6 πόντοι) τράβηξαν το σκοράρισμα ως το 41-24, με το σερί να διακόπτει ο Μπακάλης που με τον Παληβογιάννη έγραψαν το 41-28.

Το δεκάλεπτο, όμως, έκλεισε με τρίποντο του Πασχαλίδη και η 4η περίοδος άνοιξε με τρίποντο του Δεληγιάννη και αυτό το 6-0 έφερε τους Carnavaliers στο 47-28. Ο Μπακάλης απάντησε, με τον Δεληγιάννη, τον Πασχάλη και τον Καραΐσκο να φέρνουν την ομάδα τους στο 53-32, στη μεγαλύτερή της διαφορά στο ματς. Ο Μπακάλης με τον Σταυρίδη μείωσαν σε 53-38, με τον Τσουκαρέλλα να γράφει το 55-38 για να κλείσει το ματς από βολές του Κυριάκου, 55-40.

Για τους νικητές ο Τσουκαρέλλας είχε 14 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Πασχαλίδης 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Καραΐσκος 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Δεληγιάννης 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Πασχάλης 7 πόντους. Για τους MyRema State Warriors ο Κυριάκου είχε 8 πόντους, 23 ριμπάουντ, ο Μπακάλης 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Σταυρίδης 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.