14.3%
53.8%
32.1%
19.4%

Οι MyRema State Warriors κέρδισαν τους Coffeewaukee Bugs με 62-46 με τον Κυριάκου να κάνει άλλο ένα τρομερό παιχνίδι γράφοντας double-20 με 23 πόντους και 26 ριμπάουντ, σουτάροντας με 53% εντός παιδιάς! Οι Coffeewaukee Bugs είχαν το προβάδισμα ως το 18-22, αλλά ένα 22-2 σερί για τους MyRema State Warriors ήταν και αυτό που έκρινε τον αγώνα, παρά τον οίστρο του Πετρέλλη.

Το ματς ξεκίνησε με τον Σπυρόπουλο και τον Σταυρίδη να σκοράρουν για το 4-0, για να γράψει το 6-2 ο Ίσσαρης μετά την απάντηση του Βελαέτη. Ο Πετρέλλης με τρίποντο έγραψε το 6-5, με τον Κυριάκου να φέρνει την ομάδα του στο 10-5. Με τον Βελαέτη οι Coffeewaukee Bugs μείωσαν στον πόντο, 10-9, για να απαντήσουν Σταυρίδης και Σπυρόπουλος για το 14-9. Ο Πετρέλλης έβαλε κι άλλο τρίποντο, με τον Σαραντόπουλο να ισοφαρίζει το ματς, 14-14, για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 16-14 ο Κυριάκου.

Στη 2η περίοδο ο Τσομπάνογλου με 5 πόντους έφερε την ομάδα του στο 16-19, για να απαντήσει ο Αηδόνης και να γράψει τρίποντο ξανά ο Πετρέλλης για το 18-22. Ο Σταυρίδης με τον Κυριάκου ισοφάρισαν, με τον δεύτερο να φέρνει την ομάδα του και στο 27-23, πριν κλείσει το ημίχρονο ο Σπυρόπουλος στο 29-23.

Στην επανάληψη το σερί των MyRema State Warriors συνεχίστηκε με τον Κυριάκου να βάζει μια βολή και τον Σταυρίδη με τον Πέτρου να σκοράρουν ως το 38-23 για να ολοκληρώσουν ένα 16-0! Ο Τσομπάνογλου το διέκοψε με μια βολή, για να απαντήσει ο Κυριάκου για το 40-24, φτάνοντας στο 22-2 το σερί της ομάδας του απ’ όταν έμεινε 4 πόντους πίσω. Ο Πετρέλλης με τον Τσομπάνογλου είχαν από 5 πόντους και ο Βελαέτης μια βολή στην αντίδραση των Coffeewaukee Bugs που έτρεξαν ένα 0-11 για το 40-35, το οποίο διέκοψε ο Πεδακάκης, 42-35. Δύο βολές του Πετρέλλη και μία του Βελαέτη έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 42-38.

Στην 4η περίοδο Κυριάκου και Σπυρόπουλος έγραψαν το 46-38, με τον Πετρέλλη να γράφει τρίποντο. Ο Κυριάκου με τον Μπακάλη έφεραν την ομάδα τους στο 52-41, με τον Πετρέλλη να απαντά για το 52-44, για να έρθουν ο Σταυρίδης με τον Κυριάκου για το 56-44. Ο Καπερώνης σκόραρε για το 56-46, με το ματς να κλείνει στο 62-46 από 5 πόντους του Μπακάλη και μια βολή του Κυριάκου.

Για τους νικητές ο Κυριάκου είχε 23 πόντους, 26 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Σταυρίδης 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μπακάλης 9 πόντους, 5 ασίστ, ο Σπυρόπουλος 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Coffeewaukee Bugs ο Πετρέλλης είχε 22 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Τσομπάνογλου 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Βελαέτης 8 πόντους, 4 ασίστ.