15.6%
57.9%
36.1%
26.7%

MyRema S.W. vs Yugopiastika 54-79. Εύκολα σκούπισαν την σειρά οι Yugopiastika με 2-0.Οι MyRema S.W  να κατεβαίνουν στο ματς με μόλις 5 παίχτες και να αντέχουν μόνο για ένα δεκάλεπτο.Οι νικητές ανέβασαν στροφές και καθάρισαν το ματς στο δεύτερο δεκάλεπτο 16-35 και πήραν εύκολα την νίκη. MVP του αγώνα ο Δελλής με 18 πόντους,14 ριμπάουντ,3 ασίστ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε 0-4 για τους Yugopiastika με καλάθια ο Πάτρας και ο Κουμπούλης.Οι MyRema S.W.απάντησαν με σερί 7-4 για το 4-7 με καλάθια ο Παληβογιάννης και ο Βερύκιος και με τρίποντο ο Μαυρωνάς.Ο Δελλής με λει-απ και 2/2 βολές  και ο Ντάκης με 1/2 βολές πέτυχαν το 7-9.Ισοφάρισε ο Μαυρωνάς 9-9 και το δεκάλεπτο τελείωσε 9-12 με τρίποντο ο Δελλής.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σερί 0-10 το σκορ έγινε 9-22 για τους Yugopiastika με 4 πόντους ο Σκάρας,ο Τσακέτας με σουτ, με λει-απ ο Κουμπούλης και με σουτ από την γωνία ο Μερζιώτης .Ο Μαυρωνάς με λει-απ και ο Σταυρίδης με 1/2 βολές έκαναν το 12-22 για τους MyRema S.W..Ο Παπακώστας με τρίποντο και ο Κουμπούλης με λει-απ έγραψαν το 12-27.Ο Σταυρίδης με τρίποντο μείωσε 15-27 και ο Παπακώστας και ο Μαρζιώτης έγραψαν το 15-31.Ο Βερύκιος με 1/2 βολές το 16-31 και το δεκάλεπτο τελείωσε 16-35 με 1/2 βολές ο Δελλής και με τρίποντο ο Παπακώστας.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Παπακώστας με τρίποντο το 16-38 για τους Yugopiastika .Ο Μαυρωνάς μείωσε 20-38 για τους MyRema S.W..Ο Σκάρος το 20-40 και ο Σταυρίδης με 4 πόντους το 24-40.Τρίποντο ο Μερζιώτης και το 24-43 και ο Βερύκιος με 5 πόντους(1 τρίποντο )μείωσε 29-43.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μερζιώτης το 29-45 και ο Βερύκιος ,ο Ίσσαρης και ο Μαυρωνάς έγραψαν το 35-45 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-47 με καλάθι ο Δελλής .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Δελλής με 4 πόντους έκανε το 35-51 για τους Yugopiastika .Ο Σταυρίδης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 37-51 για τους MyRema S.W..Ο Παπακώστας και Κουμπούλης με σουτ και ο Δελλής με 4/4 βολές πέτυχαν το 37-59.Με ντράιβ ο Βερύκιος το 39-59 και ο Κουμούλης με 1/2 βολές το 39-60.Ο Βερύκιος από το ζωγραφιστό το 41-60 και ο Σκάρας με τρίποντο το 41-63.Απάντησε με τρίποντο ο Παληβογιάννης το 44-63 και ο Τσίγκας με τρίποντο το 44-66.Ο Σταυρίδης με γκολ φάουλ το 47-66 και από το ζωγραφιστό ο Σκάρας το 47-68.Μαυρωνάς με 4 πόντους έκανε το 51-68 και ξανά ο Σκάρας με λει-απ,από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πάτρας και με λει-απ ο Κουμπούλης έγραψαν το 51-74.Ο Σταυρίδης με τρίποντο πέτυχε το 54-74 και το τελικό 54-79 έγραψαν ο Σκάρας με λει-απ και με τρίποντο ο Κουμπύλης .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πάτρας με 4 πόντους ,18 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ίσσαρης με 2 πόντους ,30 ριμπάουντ (27-3),1 ασίστ και 4 κοψίματα.