22.2%
60.0%
35.0%
23.5%

Για σχεδόν τρεις περιόδους ήταν ντέρμπι το ματς των Desperado με τους MyRema State Warriors, αφού στη συνέχεια ένα επιμέρους 26-3 ήταν που χάρισε με 60-38 τη νίκη στους Desperado, που είδαν τον Σεφέρη να έχει 25 πόντους και τον Καραλή Α. να γράφει double double για να παραμείνουν αήττητοι, στο 11-0 πια!

Το παιχνίδι ξεκίνησε από Σπυρόπουλο και Ίσσαρη για το 0-4, για να απαντήσουν ο Σεφέρης με τον Μαρκοπουλιώτη για το 5-4. Ο Σταυρίδης με τον Μπακάλη έφεραν την ομάδα τους στο 5-8, με τους Desperado να προσπερνούν ξανά με τον Σαλιμένο, τον Κρητικό και τον Καραλή Α. για το 11-8. Όμως, με δύο τρίποντα του Βερύκιου, με το δεύτερο να είναι και buzzer beater στο δεκάλεπτο, οι MyRema State Warriors έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο 11-14. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Κρητικός μείωσε, με τον Σπυρόπουλο να απαντά. Ο Σαλιμένος με τον Κρητικό έφεραν το ματς στο 18-16, αλλά γρήγορα ισοφάρισε δύο φορές ο Βερύκιος, με τον Σεφέρη να γράφει βολές για το 22-20, αλλά τον Σταυρίδη με τρίποντο να κλείνει το ημίχρονο στο 22-23.

Στην επανάληψη ο Σεφέρης με τον Μαρκοπουλιώτη έγραψαν το 26-23, με τους MyRema State Warriors να απαντούν με τον Μπακάλη να γράφει τρίποντο και δύο βολές από τεχνικές ποινές στη συνέχεια για το 26-29 της ομάδας του. Ο Σεφέρης με τον Καραλή Α. απάντησαν για το 30-29, με τον Μπακάλη να γράφει κι άλλο τρίποντο, 30-32. Ο Σεφέρης ισοφάρισε, ο Καραλής Α. έβαλε μπροστά την ομάδα του, με τον Σταυρίδη να πετυχαίνει δύσκολο step back τρίποντο για το 34-35. Ο Κρητικός με τον Καραλή Α. έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 38-35, με τον Σεφέρη να μπαίνει καυτός στην 4η περίοδο. Δύο καλάθια και 42-35, ενώ στη συνέχεια, δύο δικά του τρίποντα έφεραν τους Desperado στο 48-35, ολοκληρώνοντας ένα 14-0 για την ομάδα του. Το σερί διέκοψε ο Μπακάλης, με τον Σαλιμένο, τον Σεφέρη και τον Κρητικό να φέρνουν το ματς στο 57-36 με νέο σερί 9-0. Καλάθι από τον Σαραντόπουλο λίγο πριν το τέλος, με τον Καραλή Α. να κλείνει το ματς στο 60-38 για τους Desperado, σταματώντας στις 7 νίκες το σερί των MyRema State Warriors.

Για τους νικητές ο Σεφέρης είχε 25 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Καραλής Α. 11 πόντους, 19 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Κρητικός 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τους MyRema State Warriors ο Μπακάλης είχε 11 πόντους, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Βερύκιος 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Σταυρίδης 9 πόντους, 8 ριμπάουντ και ο Ίσσαρης είχε 24 ριμπάουντ και 4 τάπες.