26.1%
56.5%
19.0%
15.2%

MyRema State Warriors vs Gkrouvaloi  41-44  .Επιστροφή στις νίκες οι Gkrouvaloi που στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου πήραν κεφάλι στο σκορ και το διατήρησαν μέχρι τέλους. Οι MyRema State Warriors κατάφεραν και κράτησαν την διαφορά σε περίπτωση ισοβαθμίας .MVP του παιχνιδιού ο Βόρδος με 2 πόντους ,19 ριμπάουντ,1 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τους MyRema State Warriors να πετυχαίνουν το πρώτο καλάθι του αγώνα με λει-απ ο Σταυρίδης 2-0.Ο Καλογερόπουλος ισοφάρισε 2-2 με σουτ από την γωνία για τους Gκrouvalous.Ο Βερύκιος με hook πέτυχε το 4-2,με τον Χατζή να κάνει το 4-3 με 1/2 βολές. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ίσσαρης το 6-3 ,με τον Νικολόπουλο Γιώργο να πετυχαίνει 5 πόντους και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του με 6-8.Το δεκάλεπτο τελείωσε 9-8 με σουτ ο Σαραντόπουλος του (Δ) και με 1/2 βολές ο Σταυρίδης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Βερύκιος με 1/2 βολές το 10-8 για τους MyRema State Warriors . Ο Νικολόπουλος Γιώργος με 3/4 βολές και με λει-απ έγραψε το 10-13 για τους Gκrouvalous. .Ο Μπακάλης με σουτ το 12-13.Ξανά ο Νικολόπουλος Γιώργος για το 12-14 με 1-2 βολές .Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 18-14 με τρίποντα ο Σαραντόπουλος (Χ) και ο Βερύκιος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Σταυρίδης με λει-απ πέτυχε το 20-14 για τους MyRema State Warriors . Οι Gkrouvaloi μείωσαν σε 20-16 με λει-απ ο Καλογερόπουλος.Με 1/2 βολές ο Σταυρίδης για το 21-16 για να έρθει το ματς στα ίσα 21-21 με τρίποντο ο Νικολόπουλος Γιώργος και με σουτ ο Μαξούρης. Ο Βερύκιος με τρίποντο πέτυχε το 24-21 και ο Καλογερόπουλος με λει-απ και τρίποντο 24-26.Το δεκάλεπτο τελείωσε 25-26 με 1/2 βολές ο Σαραντόπουλος του (Δ ).

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαξούρης με τρίποντο και ο Νικολόπουλος Γιώργος με 2/2 βολές έγραψαν 25-31 για τους Gkrouvalous.Οι MyRema State Warriors με λει-απ του Βερύκιου για το 27-31.Με τρίποντα εκατέρωθεν ο Καλογερόπουλος και ο Βερύκιος έγραψαν το 30-34.Ξανά ο Καλογερόπουλος με τρίποντο για το 30-37.Με 2/2 βολές ο Σταυρίδης για το 32-37.Από την ασίστ του Καλογεροπούλου ο Βόρδος πέτυχε το 32-39.Ο Βερύκιος με τρίποντο μείωσε σε 35-39.Ο Μπακάλης με τρίποντο για το 38-39 .Ο Νικολόπουλος Γιώργος με 1/2 βολές και με σουτ για το 38-42. .Με 1/2 βολές ο Βερύκιος και με 2/2 βολές ο Σαραντόπουλος του (Δ) για το 41-42(1:02). Ο Καλογερόπουλος με 2/2 βολές (0:46) έκανε το τελικό 41-44.Με τους Οι MyRema State Warriors να έχουν 2 χαμένα τρίποντα στο φινάλε για να στείλουν το ματς στην παράταση.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καλογερόπουλος με 17 πόντους,5 ριμπάουντ,6 ασίστ και 5 κλεψίματα και ο Νικολόπουλος Γεώργιος με 19 πόντους,5 ριμπαόυντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Βερύκιος με 18 πόντους,7 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Ίσσαρης με 2 πόντους,20 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κοψίματα.