17.4%
41.2%
27.8%
18.2%

Από το πρώτο δεκάλεπτο πήραν κεφάλι οι MyRema State Warriors και εν τέλει πήραν ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα. Η άμυνα ζώνης τους ήταν για σεμινάριο και οι Halia Mavericks δεν βρήκαν λύσεις (εκτός του ρεσιτάλ του Αγγελωνίτη στο τέλος).

Οι Halia Mavericks ξεκίνησαν το ματς με τρίποντο του Μανιού(3-2) και ωραία συνεργασία Αγγελωνίτη Π. και Αγγελιδέλη(6-4). Τον τελευταίο λόγο στο δεκάλεπτο είχαν όμως οι MyRema State Warriors με ένα σερί 11-0. Καλύτερες φάσεις η ασίστ του Μπακάλη στον Σαραντόπουλο και το έμμεσο τρίποντο του Σπυρόπουλου.(15-8)

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με ωραίο καλάθι του Αγγελιδέλη μετά από ασίστ του Κυριαζόπουλου.(10-15) Το 12-19 έγινε μετά από αιφνιδιασμό του Μαυρωνά , ωστόσο ο Αγγελιδέλης σκόραρε και πάλι με μισό μπάσιμο-bobita- για το 14-19. Και πάλι με σερί των MyRema State Warriors έκλεισε το ημίχρονο, 9-0 αυτή την φορά. Στο διάστημα αυτό ο Μαυρωνάς σκόραρε ωραίο ντράιβ και ο Σαραντόπουλος τρίποντο.(16-30)

Ο Μανιός βρήκε και πάλι στόχο από τα 6,75, όμως άμεσα και όμοια απάντησε ο Σπυρόπουλος.(19-33) Ένα σερί βολών των Halia Mavericks πήγαν το σκορ 23-33, με τον Σπυρόπουλο να σκοράρει και πάλι μετά από ωραία πάσα του Μαυρωνά. Το δεκάλεπτο έληξε 28-39 ύστερα από κλέψιμο και ασίστ του Αγγελωνίτη Π. στον Μαυρωνά.

Η τελευταία περίοδος ήταν ένα προσωπικό show του Αγγελωνίτη Π. χωρίς όμως να φτάνει αυτό για τη νίκη. Ο Μαυρωνάς ξεκίνησε με τρίποντο και το ίδιο έκανε ο Σαραντόπουλος για να φτάσουν τους MyRema State Warriors στο 28-45. Απάντηση με τρίποντο και από τους Halia Mavericks με τον Κληρονόμο να βρίσκει στόχο για το 31-45. Και ενώ το σκορ ήταν 33-47 ο Αγγελωνίτης έβαλε 3 σερί τρίποντα φτάνοντας το σκορ 42-47. Ο Μαυρωνάς- που κρατούσε την αύρα του σκόρερ στο τέλος από το προηγούμενο ματς- έβαλε δύσκολο καλάθι και 1/1 βολή γράφοντας το 42-50.  Αντίστοιχα σκόραρε και ο Αγγελωνίτης Π. για να ροκανίσει τη διαφορά στους 5(45-50). Τα τελευταία 10’’ οι MyRema State Warriors πέρασαν γρήγορα τη μπάλα από τη μία πλευρά του γηπέδου στην άλλη αποφεύγοντας τα εν δυνάμει φάουλ και ο Σπυρόπουλος σκόραρε το τελευταίο καλάθι (45-52).

MVP ο Σπυρόπουλος με 16 πόντους και 11 ριμπάουντς.