15.4%
45.5%
21.6%
30.8%

Παρά τις πολλές απουσίες των 2 ομάδων, η μεταξύ τους αναμέτρηση μετετράπη σε μεγάλο ντέρμπι, με τους No Name να παίρνουν τελικά τη νίκη με 49-45, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής της Rising League. Οι No Name είχαν ένα αρκετά καλό προβάδισμα στο ξεκίνημα της 3ης περιόδου, με τους Θαλασσόλυκους να ροκανίζου τη διαφορά μέχρι και τον πόντο λίγα λεπτά πριν τη λήξη, όμως η ανατροπή δεν θα πραγματοποιηθεί, αφού οι No Name θα κρατήσουν το προβάδισμα και θα φύγουν με την 3η τους νίκη από το κλειστό της Νήαρ Ήστ.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Κωσταρίδη να να αοίγει το σκορ με δίποντο για το 2-0, με τους Θαλασσόλυκους να παίρνουν το προβάδισμα με 5 σερί πόντους του Τσιλιώρη για το 2-5 στο ματς. Εκεί, οι No Name θα τρέξουν ένα σερί 9-0 και θα πάρουν το προβάδισμα για το 11-5, με τους Βασιλακόπουλο και Τσιλιώρη να μειώνουν με 2 απανωτά δίποντα στο καλάθι για το 11-9 του παιχνιδιού. Με τρίποντο του Σταυρόπουλου, η διαφορά θα ανοίξει στους 5 για το 14-9, όμως ο Πρέκας θα απαντήσει στη λήξη με τον ίδιο τρόπο, μειώνοντας ξανά στους 2 πόντους και στο 14-12 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι No Name θα ανοίξουν ακόμα περισσότερο τη διαφορά στους 7 πόντους έπειτα από τρίποντο του Σταυρόπουλου και δίποντο του Κωσταρίδη για το 19-12, ο Τσιλιώρης με βολή θα μειώσει σε 19-13, με τον Αθανασιάδη να βάζει ένα δύσκολο δίποντο και να γράφει το 21-13 στο ματς. Με δίποντο μέσης απόστασης θα απαντήσει ο Βασιλακόπουλος για το 21-15, γρήγορα ο Κωσταρίδης θα διαμορφώσει με δίποντο στη ρακέτα το 23-15, ενώ ένα δίποντο του Γκότση και 2/2 βολές του Τουρλούκη, θα μειώσουν τη διαφορά στους 4 για το 23-19. Στη συνέχεια, ο Αθανασιάδης με βολή και ο Σταυρόπουλος με δίποντο θα γράψουν το 26-19, ο Βασιλακόπουλος με δίποντο θα κάνει το 26-21, ενώ το ημίχρονο θα σφραγίσει με σουτ μέσης απόστασης ο Αθανασιάδης, διαμορφώνοντας έτσι το 28-21 των No Name.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Τουρλούκης με τρίποντο από τη γωνία θα μειώσει στους 4 πόντους για το 28-24, οι No Name θα βρουν σκορ και θα ανοίξουν τη διαφορά στους 8, μετά από 2 δίποντα των Αθανασιάδη και Γουρνέλο για το 32-24, με τον Τσιλιώρη να μειώνει με 2 εύστοχα τρίποντα στους 2 και στο 32-30. Με δίποντο του Γουρνέλου, το ματς θα πάει στο 34-30, ο Αλεξόπουλος με τρίποντο θα μειώσει στον πόντο για το 34-33, ενώ ο Γουρνέλος με δίποντο και ο Αθανασιάδης με τρίποντο, θα ανοίξουν τη διαφορά ξανά στους 6 για το 39-33 του ματς. Το τρίτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσει ο Τσιλιώρης με ακόμα ένα εύστοχο τρίποντο, μειώνοντας το ματς στους 3 πόντους, με το σκορ στο 39-36 της περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Τσιλιώρης με βολή και δίποντο θα ισοφαρίσει σε 39-39, ο Αθανασιάδης με 2 δίποντα και 1 βολή θα πάρει εκ νέου το προβάδισμα για τους No Name με το σκορ να πηγαίνει στο 44-39, ο Τσιλιώρης με βολή και ο Αλεξόπουλος με τρίποντο θα μειώσουν σε 44-43, ενώ ο Γουρνέλος με γκολ-φάουλ θα απαντήσει, γράφοντας το 47-43 στο ματς. Εκεί, ο Γκότσης με σουτ μέσης απόστασης θα μειώσει σε 47-45, ενώ ο Γουρνέλος θα σφραγίσει το ματς με 2/2 βολές για το τελικό 49-45 των No Name.

Το βραβείο του MVP της αναμέτρησης μοιράστηκαν ο Κωσταρίδης και ο Γουρνέλος, ε τον πρώτο να σημειώνει 8 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα και 3 τάπες, ενώ ο Γουρνέλος έφτασε σε double-double με 13 πόντους, 16 ριμπάουντ και 2 ασίστ φτάνοντας αμφότεροι τους 21 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και ο Σταυρόπουλος, ενώ από τους Θαλασσόλυκοι ξεχώρισαν οι Τουρλούκης και Τσιλιώρης.