13.3%
58.8%
26.5%
12.0%

Σε ένα επεισοδιακό ματς, με ωραία ροή και αρκετές εναλλαγές στο προβάδισμα, οι Greek Freakase ήταν εκείνοι που κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα στους No-Name με 44-47 επιδεικνύοντας μεγαλύτερη ψυχραιμία στα τελευταία κρίσιμα δευτερόλεπτα. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βαγγέλης Λαζίδης 30 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Βάσσος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους No-Name, ο Λαζίδης απάντησε με τρίποντο και έγραψε το 2-3 για τους Greek Freakase, 9-3 με 7-0 σερί οι Σαρρής, Βάσσος και Αθανασιάδης, 9-7 με 4 συνεχόμενους πόντους του Λαζίδη, 13-7 με ένα καλάθι του Σαρρή και ένα του Βάσσου, 13-9 ο Λαζίδης, 15-9 ο Χασιώτης και απάντηση του Ηλιόπουλου έπειτα από ωραία επαναφορά του Φωτόπουλου για το τελικό 15-11 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Λαζίδης έβαλε δύο συνεχόμενα καλάθια για να ισοφαρίσει σε 15-15, ο Παπαστεργίου απάντησε με τρίποντο για το 18-15, 18-23 με 0-8 σερί οι Μαρτίνος, Λαζίδης και Ηλιόπουλος, 20-23 με δύο βολές του Αθανασιάδη και νέο καλάθι του Λαζίδη για το τελικό 20-25 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Σαρρής και Καραμάνος έβαλαν από ένα καλάθι για μειώσουν σε 24-25, ο Μαρτίνος με τρίποντο ανέβασε στο 24-28, 32-28 με 8-0 σερί οι Καραμάνος και Βάσσος, 32-30 με δύο βολές του Χαλκιά, 35-30 με τρίποντη βόμβα του Αθανασιάδη και 0-5 σερί οι Λαζίδης και Ηλιόπουλος για το τελοκο 35-35 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Παπαστεργίου έβαλε ένα καλάθι για το 37-35, οι Ηλιόπουλος και Φωτόπουλος απάντησαν για το 37-38, 39-38 με καλάθι του Σταυρόπουλου, 39-40 με βολές του Λαζίδη, 41-40 ξανά με καλάθι του Σταυρόπουλου, 41-42 και πάλι ο Λαζίδης, 44-42 οι Βάσσος και Χασιώτης και απάντηση με 0-5 σερί στο τέλος οι Greek Freakase με τους Λαζίδη και Χαλκιά, για να κάνουν την ανατροπή και να φύγουν νικητές με 44-47.

Για τους Greek Freakase, πέρα από τον Λαζίδη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Ηλιόπουλος με 7 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 9 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους No-Name ξεχώρισε ο Βάσσος με 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.