27.8%
53.8%
35.7%
14.7%

Οι Nothing But Net ξεκίνησαν πολύ καλά το στο παιχνίδι κόντρα στους Ασβούς, οι οποίοι έκαναν πολύ νωθρό ξεκίνημα με αποτέλεσμα να μείνουν πίσω στο σκορ και να κυνηγούν από νωρίς. Οι Nothing But Net, έχοντας πάρει τη διαφορά, έκαναν πολύ καλή διαχείριση, δεν έχασαν ποτέ το προβάδισμα και ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στον δεύτερο γύρο με νίκη. Τελικό σκορ 59-69. MVP του αγώνα ήταν ο Άγης Ράπτης με 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Net μπήκαν από την αρχή πολύ δυνατά, πήραν προβάδισμα και θέση οδηγού στο ματς, δίνοντας τον ρυθμό που ήθελαν. Δημητρίου, Καραμανής και Ράπτης ξεκίνησαν το ματς με 0-8, 2-8 ο Κουτσουρής, 2-13 οι Κοτσιώτας και Καραμανής, 6-0 σερί οι Ζαφειράκης, Καραγιώργος και Μακρυδάκης για το 8-13, 8-15 ο Δημητρίου με άλλο ένα σουτ μέσης απόστασης, 12-15 οι Ζαφειράκης και Καραγιώργος ξανά, 12-17 ο Κοτσιώτας με δύο βολές, 13-17 ο Μακρυδάκης με μία βολή και τρίποντο στο μπαζερ από τον Κοτσίφη για το τελικό 13-20 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ασβοί εσφιξαν την άμυνα τους, ενώ παράλληλα ανέβηκαν και επιθετικά, όμως ο Κοτσίφης και η παρέα του συνέχισαν να είναι μπροστά στο σκορ. Ο Μακρυδάκης έγραψε τρίποντο για το 16-20, 16-22 ο Ράπτης, 20-22 οι Κουτσουρής και Μακρυδάκης, 20-27 οι Κοτσίφης και Ράπτης, 23-27 με άλλο ένα τρίποντο ο Μακρυδάκης, 23-29 ο Ζαχαρόπουλος, 26-29 ο Κουτσουρής, 26-31 ο Δημητρίου, 28-31 ξανά με καλάθι του Κουτσουρή, 28-35 με ένα 0-4 των Ράπτη και Καραμανή και 29-35 με μια βολή του Κουτσουρή για να κλείσουμε ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Nothing But Net μπήκαν πολύ καλά, περίπου τόσο όσο και στο ξεκίνημα, άνοιξαν τη διαφορά μέχρι και τους 12 και ανάγκασαν τους Ασβούς να κυνηγησουν ξανά. Ο Ζαφειράκης μείωσε σε 31-35, απάντηση με 0-5 οι Ζαχαρόπουλος και Καραμανής για το 31-40, 34-40 ο Κουτσουρής, 34-42 ο Ράπτης, 35-42 ο Μακρυδάκης, 0-5 σερί οι νετ για το +12 με τρίποντο του Κοτσίφη και δίποντο του Ζαχαρόπουλου, 40-47 με ένα 5-0 οι Καραγιώργος και Κατσιγιάννης, 40-49 ο Δημητρίου και 44-49 οι Κουτσουρής και Καραγιώργος, βάζοντας από ένα καλάθι για να κλείσουμε και την τρίτη περίοδο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο οι Ασβοί έπαιξαν στα κόκκινα και με αρκετά ρισκα στην άμυνα, τα οποία δεν τους βγήκαν, με αποτέλεσμα οι Nothing But Net να πάνε ξανά τη διαφορά τους σε διψηφιο και να κερδίσουν με σχετική άνεση στο τέλος. Ο Καραμανής έβαλε καλάθι και φάουλ για το 44-52, 45-52 ο Κουτσουρής, 45-54 ο Ράπτης, 47-54 ο Κουτσουρής, 47-58 οι Ράπτης και Κοτσιώτας, 49-58 ο Γουλιέλμος, 49-61 ο Περράκης με τρίποντο, 53-61 οι Μακρυδάκης και Ζαφειράκης, 53-63 ο Δημητρίου, 57-63 ο Ζαφειράκης με δύο βολές και ένα διποντο, 57-64 ο Δημητρίου, 59-64 ο Κουτσουρής και 0-5 στο τέλος του αγώνα οι Ζαχαρόπουλος και Δημητρίου για το τελικό 59-69 του αγώνα.

Για τους Nothing But Net, πέρα από τον Ράπτη, πολύ καλό παιχνίδι έκαναν επίσης οι Δημητρίου, Ζαχαρόπουλος, Καραμανής και Κοτσίφης. Για τους Ασβούς ξεχώρισαν οι Κουτσουρής, Ζαφειράκης και Μακρυδάκης.