36.4%
59.1%
31.3%
17.9%

Σημαντική νίκη με 66-58 για τους Nothing But Net, με τρομερή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, κόντρα στους Γ.Α.Σ.Τ.. MVP του αγώνα ήταν ο Αλέξανδρος Δημητρίου με 23 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Nothing But Net δεν μπήκαν συγκεντρωμένοι στο ματς, οι Γ.Α.Σ.Τ. το εκμεταλλευτηκαν, πήραν προβάδισμα και ψυχολογία. Αναστασίνης, Κοντεκάκης και Αδαμαντίδης ξεκίνησαν το ματς με 0-5, ο Γκλάβας μείωσε σε 2-5 και ο Κοντεκάκης έβαλε ξανά καλάθι για το 2-7. Τρίποντο από τον Κοτσίφη για το 5-7 και 2/2 βολές από τον Λεμπέση για το 5-9. Καλάθι του Ζαχαρόπουλου για το 7-9 και απάντηση του Αναστασίνη για το 7-11. Ο Ράπτης έγραψε το 9-11, για να απαντήσουν με 0-5 οι Λεμπέσης και Ντάσκας για το τελικό 9-16 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο οι Γ.Α.Σ.Τ. συνέχισαν να κρατούν το προβάδισμα και να έχουν λύσεις, παρόλο που οι Nothing But Net έδειχναν να έχουν βρει ρυθμό στο ματς. Ο Αδαμαντίδης έβαλε 4 πόντους για το 9-20, για να απαντήσουν με 8-0 οι Δημητρίου, Κοτσίφης και Ζαχαρόπουλος για το 17-20. Καλάθι του Αναστασίνη για το 17-22και απάντηση από τον Δημητρίου για να πέσει ξανά στους 3 η διαφορά. Ο Ντάσκας σημείωσε το 19-24, ο Γκλάβας έβαλε μια βολή για το 20-24 και ο Κοντεκάκης έβαλε τρίποντο για το 20-27. Το τελικό 21-27 του ημιχρόνου σημειώθηκε από μια η όλη του Γκλάβα.

Στην τρίτη περίοδο οι Nothing But Net ήταν εξαιρετικοί σε ευστοχια και αυτό ήταν κάτι που τους βοήθησε στο να ανατρέψουν το σκορ. Ο Δημητρίου μείωσε σε 26-27, ο Αδαμαντίδης ανέβασε σε 26-29 και οι Κοτσίφης – Γκλάβας έκαναν ένα 6-0 για το 32-29. Ο Μίλσης ισοφάρισε σε 32-32, για να ακολουθήσει ένα καλάθι του Γκλάβα και ένα του Μακρυγιάννη για το 36-32. Καλάθι ο Μουζουράκης για το 36-34, απάντηση ο Ράπτης και ξανά καλάθι από τους Γ.Α.Σ.Τ. με τον Αδαμαντίδη για το 38-36. Ένα 6-0 δια χειρός Δημητρίου για τι 44-36, καλάθι ο Αδαμαντίδης για το 44-38 και μια βολή ξανά από τον Αλεξ για το 45-38. Αδαμαντίδης και Λεμπέσης έβαλαν από ένα καλάθι για το τελικό 45-42 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Nothing But Net συνέχισαν να είναι το ίδιο καλοί πήραν διαφορά που έφτασε μέχρι και τους 11 λίγο πριν το τέλος, με αποτέλεσμα να φτάσουν στο δέκατο ροζ φύλλο τους για τη φετινή χρονιά χωρίς να μπουν σε μπελάδες. Ο Κοντεκάκης μείωσε σε 45-44, ο Γκλάβας έβαλε ένα καλάθι για το 47-44 και ο Μίλσης με τρίποντο έκανε το 47-47. Δημητρίου και Γκλάβας ανέβασαν στο 52-47 και ο Κοντεκάκης με μια βολή μείωσε σε 52-48. Δημητρίου, Μακρυγιάννης και Ζαχαρόπουλος έκαναν ένα 7-0 για το 59-48, με τους Αδαμαντίδη και Μουζουρακη να μειώνουν άμεσα σε 59-54. Ραπτης και Δημητρίου απάντησαν με το ίδιο run για το 65-54, για να μειώσουν οι Αδαμαντίδης και Αναστασίνης σε 65-58. Το τελικό 66-58 του αγώνα σημειώθηκε από τον Ραπτη.

Για τους νικητές, πέρα από τον Δημητρίου, εξαιρετική εμφάνιση έκανε και ο Γκλάβας, ενώ επίσης καλή απόδοση έπιασε ο Κοτσίφης. Για τους Γ.Α.Σ.Τ. ξεχώρισε ο Αδαμαντίδης.