42.9%
66.7%
48.6%
33.3%

Οι Nothing But Net κέρδισαν με 81-77 τους Red Hot Chili Hoopers μετά από ένα πολύ ωραίο ντέρμπι, που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό τους, με τις δύο ομάδες να μπαίνουν εκεί με 1 πόντο απόσταση. Τέσσερις διψήφιοι για τους νικητές, με τον Καραμανή να έχει 19 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και τον Δημητρίου 12 στα τελευταία 4 λεπτά του αγώνα, για το 9ο ροζ φύλλο της ομάδας τους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Καραμανή να βάζει 8 από τους πρώτους 10 πόντους των Nothing But Net, με τον Μπογέα και τον Φραγκογιάννη να σκοράρουν για τους Red Hot Chili Hoopers ως το 10-5. Ο Σακλαρίδης με τον Γαβρίδη και τον Σαρίδη έφεραν το ματς στο 10-12, με τον Κοτσίφη να γράφει τρίποντο. Σαρίδης και Γαβρίδης σκόραραν ξανά για το 13-16, για να μειώσει ο Καραμανής πριν έρθει και πάλι ο Σαρίδης για το 15-18. Ο Κοτσίφης με 5 πόντους έβαλε μπροστά την ομάδα του για να κλείσει με μια βολή του Βαγγέλη το δεκάλεπτο στο 20-19. Στη 2η περίοδο ο Βαγγέλης με τον Γαβρίδη και τον Κυριάκογλου έγραψαν το 20-27 για τους Red Hot Chili Hoopers τρέχοντας ένα 0-9 σερί. Ο Καραμανής το διέκοψε, με τον Μακρυγιάννη και τον Βαγιάνο να σκοράρουν για το 26-28. Ο Κυριάκογλου με τον Βαγγέλη απάντησαν για το 26-33 και μετά το καλάθι του Δημητρίου ο Σακλαρίδης έφερε στο +9 την ομάδα του, 28-37. Ο Καραμανής με τον Μακρυγιάννη μείωσαν σε 34-37, για να απαντήσουν Σακλαρίδης και Μπογέας για το 34-42, με τον Βαγγέλη να φέρνει ξανά τη διαφορά στους 8, 36-44, πριν κλείσει με τρίποντο το πρώτο μέρος στο 39-44 ο Καραμανής.

Στην επανάληψη ο Κοτσίφης με τον Ζαχαρόπουλο και τον Ράπτη σκόραραν για το 47-44 με την ομάδα τους να ολοκληρώνει ένα 11-0 σερί. Ο Μπογέας με τον Σακλαρίδη απάντησαν, αλλά ο Ράπτης με τον Ζαχαρόπουλο έγραψαν το 52-48. Με τον Σαρίδη και τον Σακλαρίδη οι Red Hot Chili Hoopers προσπέρασαν ξανά στο 52-53, αλλά ο Μακρυγιάννης με τον Δημητρίου απάντησαν, 56-53. Ο Φραγκογιάννης μείωσε στον πόντο, με τον Μακρυγιάννη να σκοράρει ξανά. Ο Σακλαρίδης ισοφάρισε σε 58-58, με το δεκάλεπτο να κλείνει από βολές του Ζαχαρόπουλου στο 60-58.

Στην 4η περίοδο ο Ζαχαρόπουλος με τον Κοτσίφη έφεραν τον αγώνα στο 66-59, με τον Βαγγέλη και τον Σακλαρίδη να απαντούν με ένα 0-9 της ομάδας τους, που με 4:31 προσπέρασε με 66-68 στον αγώνα. Ο Δημητρίου ισοφάρισε με 3:50 για το φινάλε και ο ίδιος ήταν που σκόραρε για το 70-69 λίγο μετά. Ο Φραγκογιάννης έγραψε το 70-71, με τον Δημητρίου να απαντά και πάλι. Καλάθι από τον Κυριάκογλου για το 72-73, με τον Δημητρίου να βάζει ξανά μπροστά την ομάδα του και τους Red Hot Chili Hoopers να χάνουν επίθεση στα 55 δευτερόλεπτα, για να βάζει 2/2 βολές ο Δημητρίου για το 76-73. Ο Κυριάκογλου είχε 1/2 δικές του, με τον Δημητρίου να γράφει το 78-74 στα 27 δευτερόλεπτα, φτάνοντας τους 12 συνεχόμενους πόντους. Ο Κοτσίφης έβαλε μια βολή μετά το λάθος των Red Hot Chili Hoopers, με τον Μπογέα να σκοράρει στα 11 δευτερόλεπτα για το 79-77, αλλά με 2/2 βολές του Κοτσίφη το ματς πήγε στο 81-77 με τους Nothing But Net να παίρνουν τη νίκη.

Για τους νικητές ο Καραμανής είχε 19 πόντους, 10 ριμπάουντ, 8 ασίστ, ο Δημητρίου 18 πόντους, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Κοτσίφης 17 πόντους, ο Μακρυγιάννης 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Ζαχαρόπουλος 8 πόντους, 12 ριμπάουντ. Για τους Red Hot Chili Hoopers ο Σακλαρίδης είχε 21 πόντους, ο Βαγγέλης 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Μπογέας 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 8 ασίστ, ο Φραγκογιάννης 6 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Σαρίδης 8 πόντους, 7 ριμπάουντ.