25.0%
55.2%
47.9%
26.3%

Σε ένα πολύ δυνατό ματς μεταξύ των Nothing But Net και των ReTirees νικητές ήταν οι δεύτεροι με 70-77 κάνοντας εξαιρετική δουλειά στο τελευταίο δεκάλεπτο. MVP του αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Πλεξουσάκης με 23 πόντους, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Nothing But Net μπήκαν κάπως πιο δυνατά, όμως οι ReTirees βρήκαν ρυθμό με δύο συνεχόμενα τρίποντα και δεν άφησαν τους Net να χτισουν διαφορά. Μακρυγιάννης και Κανελλόπουλος ξεκίνησαν το παιχνίδι με 4-0, για να μειώσει ο Κωστούλας σε 4-2 και να ακολουθήσει άλλο ένα 4-0 από Κανελλόπουλο και Δημητρίου. Ένα τρίποντο του Στόλη και ένα του Μιχαηλίδη για το 8-8, για να ακολουθήσει ένα 4-0 δια χειρός Κανελλόπουλου για το 12-8. Γιαμαίος και Μιχαηλίδη ισοφάρισαν σε 12-12, με τον Τσίγκο όμως να βάζει ξανά μπροστά την ομάδα του Κοτσίφη με 14-12. Τρίποντο ο Γιαμαίος και μια βολή ο Πλεξουσάκης για το 14-16, για να σημειώσουν οι νετ με τον Γκλάβα το τελικό 16-16 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο οι Net έκαναν ένα εξαιρετικό δεκάλεπτο επιθετικά και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να καταφέρουν να πάρουν μια καλή διαφορά για το ημίχρονο. Ο Κωστούλας σημείωσε το 16-18, ο Τσίγκος ισοφάρισε (18-18) και ο Στόλης έβαλε ξανά μπροστά με 18-20τους παίχτες του Νίκου Κουσούλη, ο οποίος έλειπε από το ματς. Τρίποντο από τον Κοτσίφη για το 21-20, καλάθι από τον Πλεξουσάκη για το 21-22 και ξανά τρίποντο από τον Κοτσίφη για το 24-22. Άλλοι δύο πόντοι από τον Πλεξουσάκη για το 24-24 και 3/3 βολές ο Γκλάβας για το 27-24. Σε 27-25 μείωσε ο Πλεξουσάκης, για να ακολουθήσει ένα 6-0 από Σταυρίδη, Γκλάβα και Τσίγκο για το 33-25. Σε 33-27 μείωσε και πάλι ο Πλεξουσάκης και απάντηση από τον Σταυρίδη για το 35-27. Ο Μιχαηλίδη έγραψε το 35-29 και ακολούθησε ένα καλάθι από τον Κανελλόπουλο και μια βολή του Δημητρίου για το 38-29. Ο Πλεξουσάκης μείωσε σε 38-31, ο Κανελλόπουλος έβαλε μια βολή για το 39-31 και ακολούθησε ένα καλάθι του Στόλη και ένα του Γκλάβα για το τελικό 41-33 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι ReTirees εκμεταλλευτηκαν τα φάουλ του Κανελλόπουλου και την κούραση του Γκλάβα που τους ανάγκασαν να κάτσουν στον πάγκο, έκαναν ένα καλό ξέσπασμα και πήραν προβάδισμα, όμως οι Net είχαν καλή αντίδραση σε εκείνο το σημείο. Ο Δημητρίου ανέβασε στους 10(43-33), με τον Πλεξουσάκη να μειώνει σε 43-35. Ξανά καλάθι από τον Δημητρίου για το 45-35 και ξανά απάντηση από τον Πλεξουσάκη για το 45-37. Άλλοι δύο πόντοι από τον Δημητρίου για να πάει ξανά στους 10 το ματς (47-37). Πλεξουσάκης, Μιχαηλίδης και Κωστούλας έκαναν ένα 0-7 για το 47-44, ο Κανελλόπουλος έγραψε το 49-44 και ακολούθησε ένα ακόμη 0-7 από Κωστούλα, Πλεξουσάκη, Μιχαηλίδη και Γιαμαίο για το 49-51. Σε 51-51 ισοφάρισε ο Γκλάβας και ο Δημητρίου έδωσε προβάδισμα με 53-51. Ξανά ισόπαλο το παιχνίδι από τον Μιχαηλίδη (53-53), για να ακολουθήσει ένα 5-0 από Γκλάβα και Κανελλόπουλο για το τελικό 58-53 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι ReTirees έκαναν ένα τρομερό ξέσπασμα, βρέθηκαν μπροστά μέχρι και με 12 πόντους, για να φτάσουν στο ροζ φύλλο με σχετικη άνεση. Ο Πλεξουσάκης μείωσε σε 58-55 και ο Κανελλόπουλος έγραψε το 61-55. Στόλης και Πλεξουσάκης μειωσαν σε 61-58, ο Κοτσίφης έβαλε μια βολή για το 62-58 και ακολούθησε ένα 0-16 από Πλεξουσάκη, Στόλη, Αντωνόπουλο και Γιαμαίο για το 62-74. Κανελλόπουλος και Σταυρίδης έριξαν στο 66-74 και ο Αντωνόπουλος ανέβασε ξανά στους 10 με το 66-76. Δημητρίου και Κανελλόπουλος μείωσαν σε 70-76, για να ακολουθήσει μια βολή από τον Αντωνόπουλο για το τελικό 70-77 του αγώνα.

Για τους ReTirees, πέρα από τον Πλεξουσάκη, πολύ καλό παιχνίδι έκαναν και οι Μιχαηλίδης, Στόλης και Γιαμαίος. Για τους Nothing But Net ξεχώρισαν οι Κανελλόπουλος, Γκλάβας και Δημητρίου.