33.3%
65.4%
40.0%
30.4%

Η Nothing But Net ήθελε νίκη για να μείνει στην τετράδα, ωστόσο το 1ο τρομερό δεκάλεπτο της  Xavalencia χάρισε στην παρέα του Κανταρζή ακόμα μία νίκη. Η παρέα του Κοτσίφη βέβαια κρατάει την επιστροφή από το -22 έως το +3.

Χορός τριπόντων στην αρχή του ματς. Βλασταρίδης Α. και Κοτσίφης σκόραραν για τις ομάδες τους τρίποντο κάνοντας το 5-3, όμως δύο ακόμα τρίποντα από Γκουρβέλο και Βλασταρίδη Α. έκαναν το 11-7. Ο Γκουρβέλος συνέχισε να σκοράρει τρίποντα(2) φτάνοντας το 19-8. Ο Δημητρίου πάλεψε και με αιφνιδιασμό και σουτ έκανε το 23-14. Εντυπωσιακά για τη Xavalencia έκλεισε το δεκάλεπτο 28-14 με τον Βλασταρίδη Α. (τρίποντο) και τον Χριστοφορίδη(καλάθι μετά από πάσα του Βασιλόπουλου).

Ο Κανταρτζής πάσαρε ωραία στον Βασιλόπουλο και ο Πολίτης έκανε δυναμικό ντράιβ για το 32-16. Ωραίο ποστ του Καραμάνη, όμως δύο καλά σουτ του Κανταρτζή έκαναν το 41-22. Λίγο πριν το break του ημιχρόνου ο ίδιος πάσαρε στον Χριστοφορίδη για ένα δυναμικό ποστ, παρόλα αυτά τελευταίος ακούστηκε ο λόγος των Nothing But Net. Τρίποντο του Κοτσίφη και ωραία συνεργασία Ζαχαρόπουλου- Καραμάνη για το 47-30.

Νωχελικά μπήκε στην επανάληψη η Xavalencia, πράγμα που εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο οι Nothing But Net. Τρίποντο και αιφνιδιασμός για  τον Δημητρίου που έκανε το 53-41, ενώ μετά τα καλάθια των Χριστοφορίδη και Κανταρτζή ο Μακρυγιάννης βγήκε μπροστά πρώτα πασάροντας ωραία στον Ζαχαρόπουλο και ύστερα ποστάροντας για το 57-53.

Το συγκλονιστικό 4ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τρίποντο του Κοτσίφη και το καλάθι του Ζαχαρόπουλου μετά την πάσα του πρώτου για το 57-58! Τα πράγματα έγιναν όμως ακόμα καλύτερα για τους Net καθώς ο Καραμάνης έκανε το +3 με μπομπίτα. Η Xavalencia ξεκίνησε το σκοράρισμα από τη γραμμή της φιλανθρωπίας κάνοντας ένα σερί 6-0. Και πάλι  προβάδισμα για την παρέα του Καραμάνη με βολές του Ζαχαρόπουλου ωστόσο οι βολές του Γκουρβέλου έκαναν το 65-64. Βολή του Καραμάνη και τρομέρη τάπα του Ζαχαρόπουλου που έδωσε το momentum επίσημα στην ομάδα του. Παρόλα αυτά ο Κανταρτζής με ½ βολή και εν συνεχεία σουτ έκανε το 68-65 και ουσιαστικά έδειξε νικητή καθώς το ματς ήταν στο τελευταίο λεπτό. Ο Δημητρίου έκανε το 71-68 με τρίποντο, το κρύο αίμα  όμως του Κανταρτζή στις βολές βοήθησε για το 73-68 πριν το τελικό 74-70.

Πρώτος σκόρερ ο Κανταρτζής με 18 πόντους, ενώ ο Γκουρβέλος σκόραρε 16 με τρομερό πρώτο δεκάλεπτο! Από την άλλη Δημητρίου και Καραμάνης έκαναν πολύ καλή  δουλειά.