34.8%
66.7%
42.9%
21.4%

Μόνο για ένα ημίχρονο άντεξαν οι Miners κόντρα στην Oklaχωμα, η οποία στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε ρυθμούς και πήρε άνετη διαφορά για να κερδίσει τελικά με 83-56 και να διατηρήσει το αήττητο της. MVP του αγώνα ήταν ο Μάκης Μέης με 11 πόντους, 9 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Oklaχώμα παίζοντας στον ρυθμό που ήθελε πήρε μια διαφορά, όμως η Remal Madri ανταποκρινόταν αντάξια. Τσάπαλος, Τζανάκης και Κουμπής ξεκίνησαν το ματς με 7-0, 7-2 ο Τουμπακάρης, 10-2 ο Κουμπής, 10-6 ο Ορφανίδης, 13-6 οι Τσάπαλος και Μέης, 13-13 από τους Χαραλάμπου και Μόνο και 16-13 από τους Κυριακίδη και Μέη για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Oklaχωμα άρχισε να τρέχει λίγο παραπάνω στο transition κι αυτό είχε σαν αποτέλεσμα η διαφορά να ανοίξει σε διψήφιο. Ο Χαραλάμπου μείωσε σε 16-15, 18-15 ο Μέης, 18-16 ο Χατζηιγνατίου, 25-16 με ένα 7-0 σερί οι Καμούζης, Κυριακίδης και Παϊκόπουλος, 25-19 ο Χαραλάμπου, 27-19 ο Κυριακίδης, 27-21 ο Ορφανίδης, 30-21 ο Μάνδυλας, 30-23 ο Χαραλάμπου, 33-23 ο Κουμπής, 33-25 ο Γριμάνης, 38-25 οι Τσάπαλος, Μάνδυλας και Κουμπής και 38-28 από τον Ορφανίδη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Oklaχώμα έτρεξε πολύ περισσότερο, κούρασε τους Miners και έχτισε μια διαφορά άνω των 20 πόντων. Τζανάκης, Τσάπαλος και Παπαναστασίου έγραψαν το 44-28, 44-29 ο Τουμπακάρης, 57-29 με ένα 13-0 οι Τζανάκης, Μάνδυλας, Παϊκόπουλος και Μέης, 57-31 ο Χαραλάμπου, 59-31 ο Παϊκόπουλος, 59-35 οι Τουμπακάρης και Ορφανίδης, 62-35 ο Κουμπής και 62-38 από τον Γριμάνη για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο.

Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες ήταν αρκετά πιο χαλαρές. Ο Γριμάνης μείωσε σε 62-40, 64-40 ο Παπαναστασίου, 64-42 ο Ορφανίδης, 68-42 οι Κουμπής και Μέης, 68-44 ο Ορφανίδης, 70-44 ο Μέης, 70-46 ο Μόνος, 78-46 οι Καμούζης και Τζανάκης, 78-49 ο Ορφανίδης, 82-49 οι Τζανάκης και Παπαναστασίου, 82-56 οι Χαραλάμπου και Ορφανίδης και 83-56 με μια βολή ο Τζανάκης για να γραφτεί το τελικό σκορ του αγώνα.

Για την Oklaχώμα Thunder, πέρα από τον Μέη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Κουμπής και Τζανάκης. Για τους Miners ξεχώρισαν οι Ορφανίδης και Χαραλάμπου.