21.1%
16.7%
36.5%
16.7%

Ντέρμπι από την αρχή μέχρι το τέλος είχαμε στην αναμέτρηση μεταξύ των Oklaχώμα Thunders και των Athens Supegrungers. Οι Oklaχώμα Thunders ξεκίνησαν πολύ δυνατά το ματς αλλά οι Athens Supegrungers έκανα την ανατροπή στο δεύτερο δεκάλεπτο και από εκεί και πέρα οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο. Τελικοί νικητές ήταν οι Oklaχώμα Thunders με σκορ 53-48.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τον Θεοδώρου να ανοίγει το σκορ με δίποντο για τους Athens Supegrungers. Από ένα δίποντο πέτυχαν ο Καμούζης και ο Μανιατόπουλος για να κάνουν το 4-2. Την απάντηση με δίποντο πάλι, έδωσε ο Θεοδώρου. Ένα σερί 10-0 έτρεξαν οι Oklaχώμα Thunders με τον Γεώργα να πετυχαίνει πέντε πόντους και από δύο ο Καμούζης και ο Δέλλιος για 12-4. Με δίποντο απάντησε ο Αϊβαλιώτης για να μειώσει αλλά ο Δέλλιος με τον ίδιο τρόπο έκανε το 16-6 κλείνοντας την πρώτη περίοδο.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τον Τσίπρα να πετυχαίνει δίποντο με την είσοδο του στο ματς για το 16-8. Τη διαφορά στο +10 ανέβασε πάλι ο Ανδρικόπουλος με δίποντο από μέση απόσταση για το 18-8. Ήταν η σειρά των Athens Supegrungers να τρέξουν σερί 9-0.  Ο Κωνσταντιλιέρης πέτυχε 2 δίποντα, με τον Τσίπρα και τον Θεοδώρου να συμπληρώνουν από ένα για το 18-17. Οι Oklaχώμα Thunders απάντησαν με δίποντο του Ανδρικόπουλου και τρίποντο καθώς και μία βολή του Πα’ι’κόπουλου για το 24-17. Στην τελευταία φάση της περιόδου ο Αϊβαλιώτης σημείωσε δίποντο για το σκορ ημιχρόνου 24-19.

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε με τους Athens Supegrungers να μπαίνουν πιο δυνατά και να τρέχουν από προηγούμενος σερί 9-0. Τα δίποντα τον Αϊβαλιώτη και του Κωνσταντιλιέρη καθώς και το τρίποντο του Κούρτη έκαναν το 24-26 και έβαλαν σε θέση ισχύος τους Athens Supegrungers. Το προβάδισμα δεν κράτησε για πολύ αφού ο Καμούζης που το πήρε προσωπικά πέτυχε πέντε σερί πόντους για το 29-26. Ο Αϊβαλιώτης με τρίποντο έκανε το 29 όλα αλλά ο Μανιατόπουλος με αριστερό λέι απ έδωσε πάλι προβάδισμα με 31-29 για τους Oklaχώμα Thundersυς. Το 31 όλα έκανε ο Αϊβαλιώτης πάλι, με τους Oklaχώμα Thunders να απαντάνε με σερί 6-0 με ένα δίποντο του Γεώργα, ένα του Τσάπαλου και ένα του Καμούζη για το 37-31. Ξανά ο Αϊβαλιώτης σημείωσε δίποντο μειώνοντας στο 30-33 αλλά ο Τσάπαλος με τον ίδιο τρόπο απάντησε για να κλείσει στο 39-33 την τρίτη περίοδο.

Η τέταρτη και τελευταία περίοδος ξεκίνησε με τους Athens Supegrungers να πετυχαίνουν 4 πόντους από τον Τσίπρα και τον Κωνσταντιλιέρη. Με δίποντο απάντησε ο Ανδρικόπουλος 41-37. Ο Θεοδώρου με δύο σερί δίποντα έκανε το 41 όλα. Ανδρικόπουλος και Τσάπαλος αντέδρασαν άμεσα σε αυτό το μίνι σερί και πέτυχαν από ένα δίποντο για το 45-41. Ο Τσίπρας μείωσε πάλι στο 45-43 με τον Ανδρικόπουλο να απαντάει με τον ίδιο τρόπο. Ο Αϊβαλιώτης μείωσε πάλι στο καλάθι και το 47-45. Ο Ανδρικόπουλος ευστόχησε σε μία βολή για τους Oklaχώμα Thunders δίνοντας αέρα τριών πόντων στην ομάδα του. Ο Κούρτης όμως με κρύο αίμα στην επόμενη φάση και με 50 δευτερόλεπτα να μένουν στο χρονόμετρο πέτυχε κρίσιμο τρίποντο και ισοφάρισε στο 48 όλα. Στην επόμενη φάση ο Μανωλίτσης δεν άφησε κάποιο περιθώριο αντίδρασης και σημείωσε στον αιφνιδιασμό τρίποντο που δεν το περίμεναν οι αντίπαλοι του για τον 51-48. Οι Athens Supegrungers δεν κατάφεραν να βρουν στόχο στην επόμενη επίθεση και ο Ανδρικόπουλος που βρέθηκε μόνος κάτω από το καλάθι κέρδισε φάουλ και ευστόχησε σε ζευγάρι βολών καταφέρνοντας να πάρει τη νίκη για την ομάδα του.

Ματς σίγουρα όχι για καρδιακούς, αφού το τελευταίο δίλεπτο και όχι μόνο ήταν συναρπαστικό με συνεχή καλάθια και ανατροπές. Για τους νικητές ξεχώρισε ο Καμούζης με 11 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα! Από κοντά και ο Ανδρικόπουλος με 13 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 μπλόκ. Για τους Athens Supegrungers σημαντική ήταν η παρουσία του Αϊβαλιώτη ο οποίος πέτυχε 15 πόντους, μάζεψε 11 ριμπάουντ και έκανε ένα μπλοκ καθώς και του Θεόδωρου με πέντε πόντους, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.