20.8%
50.0%
37.8%
24.4%

Η PanCar, μετά το σοκ της προηγούμενης αγωνιστικής που έκανε την πρώτη ήττα, γύρισε στα ροζ φύλλα κερδίζοντας με 64-71 τους Ασβούς. MVP του αγώνα ήταν ο Πέτρος Χιουτακάκος με 19 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο δύο ομάδες έκαναν αρκετά βιαστικες επιθέσεις, δεν γυρνουσαν την μπάλα και επομένως δεν μπορούσαν να σκοράρουν με την ευκολία που το κάνουν συνήθως. Ο Κουτσουρής έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Φούκος μείωσε σε 2-1, 4-1 ο Κατσιγιάννης, 4-4 οι Χιουτακάκος και Κονταξής, 7-4 ο Μακρυδάκης, 7-9 με 0-5 σερί οι Πρίφτης και Σταμέλος και 9-9 από τον Κουτσουρή για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του ματς.

Στην δεύτερη περίοδο οι μηχανές των δύο ομάδων ζεσταθηκαν, με την PanCar να παίρνει θέση οδηγού, με την διαφορά όμως να μην πηγαίνει πάνω από τους 6 πόντους. Ο Χιουτακάκος έγραψε το 9-12, 14-12 οι Τρεμούλης και Ζαφειράκης, 14-16 οι Κολλάρος και Χιουτακάκος, 16-16 ο Μακρυδάκης, 16-20 οι Φούκος και Κονταξής, 18-20 ο Μακρυδάκης, 18-23 ο Χιουτακάκος με άλλο ένα τρίποντο, 20-23 ο Κουτσουρής, 20-24 ο Σταμέλος, 22-24 ξανά από τον Κουτσουρή, 22-28 οι Κονταξής και Σταμέλος και 25-28 με γκολ φάουλ ο Κουτσουρής. Το τελικό 25-30 του ημιχρόνου το έγραψε ο Φούκος.

Στην τρίτη περίοδο οι Ασβοί, κυρίως χάρη στον Κουτσουρή, έκαναν το καλύτερο δεκάλεπτο τους επιθετικά κι έτσι κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους -5 του ημιχρόνου, πηγαίνοντας στην τελευταία περίοδο έχοντας βραχεία κεφαλή ενός πόντου. Ο Κονταξής έγραψε το 25-32, 27-32 ο Ζαφειράκης, 27-36 ο Κονταξής με δύο συνεχόμενα καλάθια του, 30-36 ο Κατσιγιάννης, 30-38 ο Κολλάρος, 34-38 ο Κουτσουρής, 34-40 ο Πρίφτης, 40-40 με ένα τρίποντο του Ζαφειράκη και ένα του Κουτσουρή, 40-43 οι Φούκος και Χιουτακάκος, 43-43 ο Κουτσουρής, 43-45 ο Χιουτακάκος και 46-45 με άλλο ένα τρίποντο στο ματς από τον Κουτσουρή για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο με τους Ασβούς στο +1.

Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες πήγαιναν για ώρα καλάθι καλάθι, με το προβάδισμα να το έχει πότε ο ένας και πότε ο άλλος, όμως στα κρίσιμα τελευταία λεπτά η PanCar φάνηκε πιο ψυχραιμοι και πήρε τη νίκη. Γκολ φάουλ ο Σταμέλος για το 46-48, 48-48 ο Τρεμούλης, 48-50 ο Χιουτακάκος, 51-50 ο Καραγιώργος, 51-52 ο Κονταξής, 53-52 ο Μακρυδάκης, 53-56 οι Σταμέλος και Φούκος, 56-56 ο Κουτσουρής, 56-61 οι Κολλάρος και Σταμέλος, 59-61 ο Κουτσουρής, 59-64 ο Χιουτακάκος, 62-64 με τρίποντο ο Ζαφειράκης, 62-66 ο Χιουτακάκος, 63-66 ξανά ο Κουτσουρής με μια βολή, 63-69 οι Φούκος και Σταμέλος, 64-69 ο Κατσιγιάννης και καλάθι από τον Φούκο στα τελευταία δευτερόλεπτα για να σημειωθεί το τελικό 64-71 του αγώνα.

Για την PanCar, πέρα από τον Χιουτακάκο, πολύ καλύτερα καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Σταμέλος, κονταξής και Φούκος. Για τους Ασβούς ξεχώρισε με διαφορά ο Κουτσουρής, ενώ καλοί ήταν επίσης οι Μακρυδάκης και Ζαφειράκης.