30.4%
71.4%
43.2%
21.7%

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον είχε το ματς της bronze league κατηγορίας μεταξύ των Paranormal Inactivity και των Έμπυρων, τους οποίους τους χωρίζει μια θέση στον βαθμολογικό πίνακα. Τελικό σκορ αναμέτρησης 48-62 υπέρ των Έμπυρων οι οποίοι ξέφυγαν ακόμη και με 22 πόντους διαφορά στις αρχές της 4ης περιόδου. Mvp του αγώνα ο Χρόνης που ήταν ασταμάτητος και τελείωσε το ματς με 25 πόντους,5 ριμπάουντ, 3 ασσιστ και 2 κλεψίματα.

Οι 2 ομάδες μπήκαν νοθρά στο γήπεδο καθώς χρειάστηκε να περάσουν 4 λεπτά για να σκοράρουν τους πρώτους τους πόντους. Οι Έμπυροι άνοιξαν το σκορ με τον Μαυρόγιαννη για να απαντήσουν άμεσα με τον Βολακάκη οι Paranormal Inactivity. Ο Χρόνης πέτυχε τους πρώτους του πόντους στον αγώνα με δίποντο για το 2-4. Τρίποντο σημείωσε για την αντίπαλη ομάδα ο Ρουστάς για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Μαυρόγιαννης. Το 5-9 έκανε ο Χρόνης . Οι Paranormal Inactivity έτρεξαν σερι 8-0 με τριποντο του Χρυσαφιάδη, 2βολές του Μιχελακάκη Μ. και ακόμα ένα τρίποντο του Μαμαγκάκη για το 13-9. Την περίοδο έκλεισε με δίποντο ο Βενιζέλος για το 11-13.

Η 2η περίοδος ξεκίνησε με τον Μαυρόγιαννη να ευστοχεί σε ζευγάρι βολών  για το 13 όλα. Απάντησε ο Βολακάκης με δίποντο για την προσπέραση και το 15-13. Σερι 8-0 έτρεξαν οι Έμπυροι με τον Χρόνη να πετυχαίνει 6 πόντους με 4/4 βολές και ένα δίποντο και τον Βιτωράτο ένα ακόμη δίποντο για το 15-21. Με τρίποντο ο Ρουστάς μείωσε σε 18-21.  Από 2 βολές πέτυχαν Βιτωράτος και Χρόνης για το 18-25. Με δίποντο ο Βολακάκης έκανε το 20-25. Ο Χρόνης με 1/2 βολές και ένα δίποντο ανέβασε και άλλο την διαφορά στο 20-28. Ξανά ο Βολακάκης πέτυχε διποντο και την περίοδο έκλεισε ο Χρόνης με τον ίδιο τρόπο για το 22-30.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Παγώνα να σκοράρει για 3 και να μειώνει στο – 5. Χρόνης και Κολοβός με δίποντα έκαναν το 25-34. Ο Ρουστάς με επιθετικό ριμπάουντ που μάζεψε ο ίδιος έκανε το 27-34. Σερι 5-0 έτρεξαν οι Έμπυροι με 1 βολή από Μαυρόγιαννη και 2 από Χρόνη, και ένα δίποντο του Θεοχαρόπουλου. Στους 10 κατέβασε τη διαφορά ο Μιχελακάκης Μ. Απάτησε με δίποντο ο Χρόνης αλλά πάλι ο Μιχελακάκης έκανε το 31-41. Το τρίποντο του Βιτωράτου και μια βολή του Θεοχαρόπουλου έκαναν το 31-45. Οι Paranormal Inactivity έκαναν σερι 7-0 για να λήξει η τρίτη περίοδος. Ο Βολακκάκης πέτυχε 4 πόντους και ένα τρίποντο σημείωσε ο Μαμαγκάκης.

Η τελευταία περίοδος άρχισε και οι Έμπυροι μπήκαν αποφασισμένοι να καθαρίσουν το ματς. Με ένα καθοριστικό σερι 15-0 έκοψαν τα φτερά των αντιπάλων τους και τους στέρησαν το δικαίωμα να ελπίζουν σε κάποια ανατροπή. Πρώτα ο Βιτωράτος με τρίποντο έκανε το 38-48. Ακολούθησε δίποντο του Τσάκαλου και του Θεοχαρόπουλου.Ξανά ο Βιτωράτος σκόραρε για 3 για το 38-55. Τρομερό κάρφωμα του Μαυρόγιαννη στον αιφνιδιασμό και ακόμη ένα τρίποντο του Πανταζή που έκανε το σκορ 38-60. Τότε οι Έμπυροι κατέβασαν ρυθμούς με αποτέλεσμα οι Paranormal Inactivity να τρέξουν δικό τους σερι 10-0 , το οποίο βέβαια δεν ήταν αρκετό για να απειλήσουν τους αντιπάλους τους. Με τρίποντο του Ρουστά, 3/4 βολές και ένα δίποντο του Χρυσαφιάδη και δίποντο του Δεδεδήμου έκαναν το 48-60. Για το κλείσιμο του αγώνα ο Χρόνης πέτυχε εν αδίποντο για να γράψει το τελικό 48-62.

Εκτός απο τον MVP Χρόνη, βοήθησαν τα μέγιστα ο τρομερός Βιτωράτος που ήταν καυτός στο 2ο ημίχρονο και σημείωσε συνολικά 13 πόντους, μάζεψε 3 ριμπάουντ και έκανε και 2 κοψίματα καθώς και ο Μαυρόγιαννης που πέτυχε 10 πόντους, μάζεψε 12 ριμπάουντ και έκανε 4 κλεψίματα. Από τους Paranormal Inactivity , ο Βολακάκης δεν σταμάτησε να προσπαθεί να γυρίσει το ματς προσφέροντας 12 πόντους, 7 ριμπάουντ , 4 ασσιστ, 2 κοψίματα και 2 κλεψίματα στην ομάδα του. Άξια αναφοράς και η προσπάθεια του Ρουστά με 11 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.