25.0%
44.4%
30.6%
4.5%

Με νίκη ολοκλήρωσαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για τη Regular Season οι Paranormal Inactivity, έπειτα από την επικράτησή τους με 54-37 επί των Σουβλέηκερς. Η διαφορά των δύο ομάδων αυξήθηκε στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και παρά τις προσπάθειες των Σουβλέηκερς στην τρίτη περίοδο να παραμείνουν στη διεκδίκηση του αγώνα, οι Paranormal κυριάρχησαν στο τελευταίο δεκάκεπτο και πήραν δικαίως τη νίκη. Έτσι λοιπόν τερμάτισαν στην 8η θέση της βαθμολογίας του Α’ Ομίλου της Bronze και θα αντιμετωπίσουν στον πρώτο γύρο των playoffs την Bacardi Tel Aviv. Αντιθέτως,οι Σουβλέηκερς τερμάτισαν στην 9η θέση, με την οποία ναι μεν εξασφάλισαν την παραμονή τους στην κατηγορία, αλλά δεν κατάφεραν να συμμετάσχουν στην postseason.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο Παγώνας με 2/2 βολές στην πρώτη φάση του αγώνα άνοιξε το σκορ (2-0), ο Παπανικολάου με τέσσερις προσωπικούς του πόντους έκανε το 2-4, ο Βολακάκης ισοφάρισε σε 4-4, οι Σταματίου και Furness έκαναν το 4-9, οι Παγώνας και Βολακάκης πέτυχαν το 9-9, ο Furness το 9-11, ο Παγώνας με τρίποντο έβαλε μπροστά την ομάδα του (12-11) και ο Παπανικολάου με μία βολή ισοφάρισε σε 12-12 στο τελείωμα της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Paranormal αύξησαν τη διαφορά που τους χώριζε από τους Σουβλέηκερς. Ο Κουρέτας σκόραρε για το 14-12, ο Κωστής για τη νέα ισοπαλία του ματς (14-14), σερί 7-0 των Paranormal για το 21-14 με τους Κουρέτα και Φούντο, οι Furness και Κωστής μείωσαν σε 21-18 και με νέο σερί 7-0 οι Paranormal ξέφυγαν πριν την ανάπαυλα στο +10 (28-18) με τη βοήθεια των Σκουλάτου και Παγώνα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Σουβλέηκερς να πλησιάζουν στο σκορ. Ο Έξαρχος αρχικά μείωσε σε 28-20, ο Βαλεντής έκανε το 30-20, ο Κωστής με τρίποντο μείωσε σε 30-23, απάντηση με τον ίδιο τρόπο από τον Παγώνα για το 33-23, οι Κωστής, Παπανικολάου και Σταματίου μείωσαν στους τέσσερις (33-29), οι Σκουλάτος και Βολακάκης έκαναν το 38-29, τέσσερις προσωπικοί πόντοι του Έξαρχου για το 38-33 και ο Βαλεντής με 1/2 βολές έκανε το 39-33, με το οποίο έκλεισε η τρίτη περίοδος.

Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο στο παιχνίδι, με τους Paranormal να κυριαρχούν και να παίρνουν άνετα τη νίκη. Συγκεκριμένα, ξεκίνησαν με σερί 8-0 για το 47-33 με τους Χρυσαφιάδη, Βαλεντή και Παγώνα, ο Κωστής μείωσε σε 47-35, νέο σερί 7-0 των Paranormal με τους Καζά, Παγώνα, Βολακάκη και Σκουλάτο για το 54-35 και ο Διαμάντης από τα 4 μέτρα έγραψε το τελικό σκορ της αναμέτρησης, 54-37.

MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Μάκης Παγώνας, ο οποίος σημείωσε 17 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Σκουλάτος και Κουρέτας. Από τους Σουβλέηκερς, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Σταματίου και Furness.