16.7%
39.1%
29.6%
20.5%

Οι Buzzer Βγείτερ πήγαν να κάνουν την έκπληξη και και να κερδίσουν την Paranormal Inactivity πάρα τις απουσίες που είχαν στο ματς, όμως στο τέλος οι δεύτεροι είχαν πιο πολλές ανάσες και κατάφεραν να φύγουν εκείνοι νικητές με σκορ 49-52. MVP του αγώνα ήταν ο Ιωσήφ Βολακάκης με 12 πόντους, 18 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Buzzer Βγείτερ μπήκαν αρκετά ζεστοί στο παρκέ, σκοραραν με συνέπεια έξω από τα 6,75 παίρνοντας έτσι θέση οδηγού στο ματς. Ο Φιλιππόπουλος ξεκίνησες με τρίποντο το παιχνίδι, οι Βολακάκης και Χρυσαφιάδης έβαλαν από ένα καλάθι για το 3-4, 12-4 με 9-0 σερί οι Γεωργούλιας Φιλιππόπουλος, Σεπέτης και Κώνστας, 12-9 με 0-5 οι Ρουστάς και Σκουλάτος, 16-9 οι Φιλιππόπουλος και Τανός και 16-12 με τον Ρουστά να βάζει άλλο ένα τρίποντο και να σημειώνει παράλληλα το τελικό σκορ της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Paranormal Inactivity προσπάθησε να πάρει το πάνω χέρι σε ρυθμό και σε σκορ, οι Φιλιππόπουλος και Γεωργούλιας όμως κρατούσαν καλά την επίθεση της ομάδας τους, με αποτέλεσμα οι Βγείτερ να κρατούν κεφάλι στο σκορ. Ο Χαλκιάς έβαλε ένα καλάθι για το 18-12, η Paranormal απάντησε με 0-6 των Σκουλάτο και Βολακάκη για το 18-18, 20-18 με δύο βολές ο Φιλιππόπουλος, 20-19 ο Μάνος Μιχελακάκης, 23-19 ξανά από τον Φιλιππόπουλο, 23-20 ο Βολακάκης και 5-0 οι Φιλιππόπουλος και Γεωργούλιας για το 28-20. Ο MVP έβαλε ξανά καλάθι για να μειώσει σε 28-22, ο Γεωργούλιας απάντησε για το 30-22 και ο Σκουλάτος έβαλε μια βολή και ένα καλάθι για το 30-25, με το οποίο κλείσαμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Paranormal Inactivity μπήκε λες και κατέβασε ομάδα από το Space Jam, έκανε ένα τρομερό σερί και πήρε προβάδισμα, όμως στη συνέχεια ο Τανός με ένα τρίποντο του έδωσε έναυσμα στην ομάδα του για να πάρει ξανά το κεφάλι στο σκορ. Χρυσαφιάδης, Βολακάκης και Μαμαγκάκης έτρεξαν ένα 0-14 για το 30-39, οι Τανός, Σεπέτης και Φιλιππόπουλος απάντησαν με 8-0 για το 38-39, 38-41 ο Σκουλάτος, 40-41 ξανά ο αρχηγός Δημήτρης Τανός, 40-43 από τον Σκουλάτο ξανά και απάντηση με ένα διποντο και ένα τρελό τρίποντο από το κέντρο ο Φιλιππόπουλος για το τελικό 45-43 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Paranormal Inactivity δίδαξε σενάριο άμυνας, δέχτηκε μόλις 4 πόντους και κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο για να ανοίξει τον δεύτερο γύρο με θετικό αποτέλεσμα. Δύο καλάθια του Μανώλη Μιχελακάκη για το 45-47, 46-47 ο Φιλιππόπουλος, 46-49 ο Σκουλάτος, 48-49 ο Τανός, 48-50 ο Βολακάκης, 49-50 ο Γεωργούλιας και 49-52 ο Σκουλάτος με δύο βολές, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό αφού οι Buzzer Βγείτερ δεν κατάφεραν να σκοράρουν ξανά στο 1:16 που έμενε.

Για την Paranormal Inactivity, πέρα από τον Βολακάκη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Σκουλάτος και Χρυσαφιάδης. Για τους Buzzer Βγείτερ ξεχώρισαν οι Τανός, Φιλιππόπουλος και Γεωργούλιας.