13.6%
47.4%
29.5%
17.1%

Άνετη επικράτηση των Remal Madri κόντρα στους ιδιαίτερα άστοχους, στο πρώτο ημίχρονο, Paranormal Inactivity, με σκορ 38-53. Το παιχνίδι ξεκίνησε με πολλές άστοχες προσπάθειες και από τις δύο ομάδες, ωστόσο οι Remal βρήκαν το τρόπο επιθετικά στη δεύτερη περίοδο κλείνοντας το ημίχρονο στο +21. Οι Paranormal δεν παράτησαν το παιχνίδι και μάλιστα κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά στους 8 στη τέταρτη περίοδο, δίχως όμως να πετυχαίνουν κάτι περισσότερο. Οι Remal Madri με αυτή τη νίκη βρίσκονται σε ισοβαθμία στην 6η θέση της Bronze League με τους String Raftors. MVP του αγώνα ο Γιώργος Κτενίδης με 7 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασσίστ, 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Στη πρώτη περίοδο, οι Remal Madri άνοιξαν το σκορ στο παιχνίδι με καλάθια του Βαγγέλη και του Αθανασάκου 0-6, οι Paranorman Inactivity πέτυχαν τα μόνα εύστοχα καλάθια της περιόδου με τον Παγώνα με ένα δίποντο και μία βολή του ίδιου για το 3-6, το τελευταίο καλάθι της περιόδου πέτυχε ο Βλάχος με δίποντο για το 3-8.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Remal Madri βρήκαν επιθετικές λύσεις με τα καλάθια των Μανίνα, Ιφτιχάρ, Βαγγέλη, Βλάχο και Κτενίδη τρέχοντας σερί 15 πόντων 3-23, το σερί θα σταματήσουν οι Paranormal με καλάθι του Παγώνα 4-23, δύο ακόμα καλάθια του Βαγγέλη θα κάνουν το 4-27, για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο ο Κουρέτας με δίποντο για το 6-27.

Στη τρίτη περίοδο ο Αθανασάκος θα ανοίξει λογαριασμό για τους Remal Madri 9-29, οι Paranormal Inactivity με σερί 8-0 από τα καλάθια των Βολακάκη και Χρυσαφιάδη θα κάνουν το 14-29, Αθανασάκος μία ακόμα φορά θα ευστοχήσει σε προσπάθεια  και 14-31, τρίποντο από τον Παγώνα και 17-31, τρίποντο απάντηση από τον Παπαδόπουλο και 17-34, Φούντος θα βρει πλεκτό για το 19-34, για να έρθει το σερί 0-8 των Remal από τους Αθανασάκο-Παπαδόπουλο-Κτενίδη 19-42 και Δεδεδήμος θα κλείσει την περίοδο με δίποντο 21-42.

Στη τέταρτη περίοδο, οι Paranormal με βολές του Δεδεδήμου και τρίποντο του Βολακάκη θα γράψουν το 26-42, Βαγγέλης για τους Remal με βολή για το 26-43, ένα ακόμα σερί 7-0 για τους “γηπεδούχους” και 33-43, μία ακόμα βολή για τον Βαγγέλη 33-44,  καλάθι και φάουλ απ’ τον Παγώνα 36-44, εύστοχες βολές των Βαγγέλη και Ιφτιχάρ 36-48, Φούντος με δίποντο το 38-48, για να κλείσει το παιχνίδι με βολές του Βαγγέλη και τρίποντο του Παπαδόπουλου 38-53.