10.0%
75.0%
30.0%
11.1%

Τη πρώτη τους νίκη στο νέο έτος πέτυχαν οι Walkers που επικράτησαν των Paranormal Inactivity πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ. Οι νικητές ξεκίνησαν δυνατά στο 1ο ημίχρονο (11-19)  με τους P.I όμως να επιστρέφουν στο 3ο δεκάλεπτο και να μειώνουν σε 26-29. Κοντά ήταν οι δύο ομάδες μέχρι τα μέσα του 4ου δεκαλέπτου, όπου κάπου εκεί ένα ξέσπασμα των Walkers τους έδωσε μια καλή διαφορά η οποία ήταν αρκετή για να τους δώσει τελικά και τη νίκη. Τελικό σκορ 33-45.

Με ένα σερί 0-11 των Walkers ξεκίνησε το παιχνίδι με σκόρερ αυτού τους Μαργαρίτη Γιώργο και Γιάννη αλλά και τον Λουκά με τη βολή του Σκουλάτου να μειώνει σε 1-11. Το καλάθι του Σιώτα στη συνέχεια έκανε το 1-13, ο Ναούμ το 3-13 και το 1ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 3-16 από τους Φουρνάρη και Σιώτα.

Με σερί 5-0 από τους Παγώνα, Βολακάκη και Σκουλάτο θα ξεκινήσει το 2ο δεκάλεπτο για το 8-16 με τη βολή του Μαργαρίτη Γιώργου να κάνει το 8-17. Ο Καρόπουλος απάντησε για το 10-17, ο Μαργαρίτης Γιώργος έγραψε το 10-19, η βολή του Καρόπουλου το 11-19 το οποίο ήταν και το σκορ του 1ου ημιχρόνου.

Με σερί 9-0 από τους Βολακάκη, Ναούμ και Σκουλάτο ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο για να γίνει έτσι το σκορ 20-19. Ο Λουκάς με δίποντο έσπασε το σερί για το 20-21, η βολή του Σκαρπέλη έκανε το 21-21, Μαργαρίτης Γιώργος και Δελβενακιώτης σημείωσαν το 21-26 με τους Σκαρπέλη και Καζά να μειώνουν σε 24-26. Ο Ιωαννίδης έγραψε το 24-28, ο Σκαρπέλης το 26-28 και η βολή του Μαργαρίτη Γιώργου το 26-29 του 3ου δεκαλέπτου.

Με τα καλάθια των Παγώνα και Ρήγου να κάνουν το 30-29 ξεκίνησε το 4ο δεκάλεπτο με τους Σιώτα, Δελβενακιώτη και Μαργαρίτη Γιώργο να απαντάνε με δικό τους σερί 0-7 για το 30-36.  Οι βολές του Σκουλάτου απάντησαν εκ νέου για το 32-36, ο Λουκάς έκανε το 32-38, η βολή του Σκουλάτου το 33-38 και τα καλάθια του Λουκά γράψανε το 33-42. Οι βολές του Μαργαρίτη Γιώργου απλά διαμόρφωσαν το τελικό 33-45.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Λουκάς Λευτέρης ο οποίος σημείωσε 10 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 11 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 3 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 17 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Σιώτας Γιάννης  και Μαργαρίτης Γιώργος, ενώ από τους Paranormal Inactivity ξεχώρισαν οι Ναούμ Δημήτρης και Σκουλάτος Γεώργιος.