20.0%
66.7%
28.9%
17.6%

Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψαν οι Κομπάρσοι, αφού κατάφεραν να επικρατήσουν των μαχητικών Paranormal Rebuy με 41-47, στην 19η στροφή του πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες πήγαιναν αγκαζέ σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του παιχνιδιού, με τους Κομπάρσους να πατούν γκάζι στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης για να χτίσουν διψήφιο προβάδισμα (37-47) και τους Paranormal Rebuy να μειώνουν για την τιμή των όπλων στο τελικό 41-47.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Λινάρδο Μ. να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τους Paranormal να απαντούν με 2 δίποντα των Φίλο Π. και Τσάφα για το προβάδισμα και το 4-2 του ματς. Εκεί, οι Κομπάρσοι θα τρέξουν ένα σερί 0-6 με 4 πόντους του Λινάρδου Μ. και 2 του Κοντογεώργη για το 4-8, ενώ οι Paranormal Rebuy, θα φέρουν το ματς στα ίσα με 2 δίποντα των Αργύρη και Φίλο Χ. για το 8-8. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσει με 2/2 βολές ο Μηνδρινός, κλείνοντας με αυτόν τον τρόπο το δεκάλεπτο στο 8-10 για τους Κομπάρσους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Λινάρδος Μ. θα ευστοχήσει σε νέο δίποντο για το 8-12, οι Paranormal όμως θα απαντήσουν με ένα σερί 7-0, έπειτα από 2 δίποντα του Χριστόπουλου και τρίποντο του Φίλου Π. για το προβάδισμα και το 15-12. Με τρίποντο του Κοντογεώργη θα απαντήσουν οι Κομπάρσοι για να ισοφαρίσουν στο 15-15, ο Φίλος Π. με νέο εύστοχο τρίποντο θα διαμορφώσει το 18-15, όμως ένα σερί 0-7 από τους Κομπάρσους με 3 πόντους του Αλβέρτη και από 2 των Μηνδρινό και Λινάρδο Μ., θα βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ για το 18-22 του παιχνιδιού. Εκεί, ο Χριστόπουλος με 2/2 βολές θα μειώσει στην κατοχή και το 20-22, ενώ ένα δίποντο από τον Λινάρδο Μ., θα σφραγίσει το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, με το σκορ στο 20-24 για τους Κομπάρσους.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Λινάρδος Μ. με δίποντο και τρίποντο θα στείλει τη διαφορά στους 9 πόντους και το 20-29, ο Χριστόπουλος με 5 δικούς του πόντους από δίποντο και γκολ-φάουλ θα μειώσει στο 25-29, ενώ ο Λινάρδος Αλ. με δικό του μακρινό δίποντο και οι Λινάρδος Μ., Αλβέρτης με 3 βολές, θα πάνε τη διαφορά στους 9 και το 25-34. Στη συνέχεια, ο Φίλος Χ. με δίποντο θα μειώσει στο 27-34, ενώ ο Λινάρδος Μ. με εύστοχη βολή, σφράγισε την περίοδο στο 27-35 για τους Κομπάρσους.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Φίλος Χ. με δίποντο θα μειώσει στο 29-35, ο Λινάρδος Μ. με βολή θα ανοίξει τη διαφορά στους 7 και το 29-36, ενώ ένα νέο καλάθι του Φίλου Χ., θα ρίξει εκ νέου τη διαφορά, αυτή τη φορά στους 5 και το 31-36 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ο Λινάρδος Μ. με βολή θα κάνει το 31-37, ο Φίλος Π. με τρίποντο θα μειώσει στο 34-37, ενώ ένα σερί 3-10 από τους Κομπάρσους, με 6 πόντους του Λινάρδου Μ., τρίποντο του Κοντογεώργη και βολή του Μηνδρινού, θα πάνε το ματς στους 10 και το 37-47. Την αναμέτρηση θα κλείσουν με τρίποντο ο Φίλος Π. και βολή ο Μακρυνόρης, μειώνοντας απλά στους 6 και το 41-47 του ματς.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Μιχάλης Λινάρδος ο οποίος σημείωσε 27 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 21 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, φτάνοντας έτσι τους 26 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Μηνδρινός και Αλβέρτης, ενώ από τους Paranormal Rebuy ξεχώρισαν οι Χριστόπουλος και Τσάφας.