18.2%
42.3%
25.9%
15.4%

Η έκπληξη της ημέρας πήρε μέρος στο παιχνίδι των Paranormal Rebuy, ενάντια στους Beerόλυκους, καθώς οι πρώτοι εν τέλει έχασαν την μάχη πολύ πιο δύσκολα απ’ ότι θα περίμενε κανείς. Όλο το παιχνίδι ντέρμπι, ποτέ δεν κατάφερε να ξεφύγει κανείς από τους δύο και στα σημεία το τελικό σκορ θα γράψει 43-51 υπέρ των Beerόλυκων.

Εκρηκτικό το εκκίνημα ιδίως για τους Rebuy που με τον Φίλο Πέτρο να τους δίνει 8 πόντους σε ολόκληρο το δεκάλεπτο, τον αδερφό του Φίλο Χάρη να προσθέτει άλλους 4 και ακόμα 4 πόντοι από τους Αργύρη και Μακρυνόρη, θα σταματήσουν στους 16. Από την άλλη μεριά στην επίθεση τα βρίσκουν σκούρα οι Beerόλυκοι, που ευστόχησαν σε μόλις 2 εντός πεδιάς, με καλάθια των Τσικούρα και Παυλου. Τελικό δεκαλέπτου 16-8.

10-0 σερί για τους «μπλε», σκληραίνοντας στην άμυνα, ενώ πολύ θετικοί στο διάστημα αυτό οι Βαταλίδης και Μπέτσης. 18-18 όμως από τον Φίλο Πέτρο και το παιχνίδι με πολλές εναλλαγές το προβάδισμα και ακόμα περισσότερες ισοπαλίες. Με 4 συνεχόμενους πόντους του πανταχού παρών Γιώτη, το ημίχρονο θα κλείσει με προβάδισμα των Rebuy κατά 2 πόντους (25-23).

Μεγάλη νευρικότητα, χαμηλός ρυθμός στο παιχνίδι, αρκετά άστοχα και πολύ σκληρές άμυνες από τις δύο ομάδες που παλεύουν με όλες τους τις δυνάμεις για το ροζ φύλλο. Οι Rebuy θα ευστοχήσουν σε μόλις 6 πόντους από τους Χριστόπουλο, Κίτρινο και Αργύρη. Ελαφρώς καλύτερα πατάνε στο παρκέ οι αντίπαλοι και θα πάνε στο 4ο δεκάλεπτο με διαφορά 8 πόντων (31-34).

Το παιχνίδι παραμένει στα ίδια κύματα, χωρίς σκαμπανεβάσματα, μία σου και μία μου. Όλα αυτά μέχρι και το 42-45. Οι Beerόλυκοι εμφανώς πιο ψύχραιμοι, με στοχευμένες επιθέσεις, χωρίς να εκβιάσουν κάποια προσπάθεια, σε αντίθεση με τους Rebuy που βιάζονταν αρκετά. Το παιχνίδι θα λήξει με το σκορ στο 43-51.

MVP ο Λαδάς Γιώργος που μέτρησε 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.