11.1%
47.1%
40.8%
28.6%

Οι Kourayo κατάφεραν να σημειώσουν την δεύτερη σερί τους νίκη και να ανέβουν κι άλλο βαθμολογικά στο 7-4, καθώς επικράτησαν των Paranormal Rebuy με το τελικό 38-54. Οι δεύτεροι μπήκαν πολύ θερμά στην αναμέτρηση με ένα 7-2 στα πρώτα 4 λεπτά, έκτοτε όμως οι Kourayo ανέβασαν στροφές και δεν κατέβασαν ξανά. Ένα 0-13 στο δεύτερο μισό της πρώτης περιόδου έκανε την δουλειά για τους Kourayo ώστε να πάρουν ένα κεφάλι πάνω στο οποίο θα χτίσουν. Αποκορύφωμα αποτέλεσε η τρίτη περίοδος, όπου τότε η διαφορά χτύπησε “ταβάνι” φτάνοντας μέχρι και στους 20, με τους Kourayo να δέχονται μια πίεση στο τελευταίο δεκάλεπτο, συντηρώντας όμως ως την λήξη το προβάδισμα που πήραν από την πρώτη περίοδο.

Το παιχνίδι ξεκινά με Π. Φίλο και Νικολόπουλο για το 5-0, Τσόχας μειώνει στο 5-2, Π. Φίλος και 7-2, φοβερός Γεωργαντάς με την συνδρομή των Μπαρδή και Αβούρη για ένα 0-13 σερί των Kourayo και το 7-15, Χ. Φίλος και Χριστόπουλος θα κάνουν το 11-15, Σαφλέκας και Τυχόπουλος σκοράρουν για το 11-19, ενώ το 13-19 θα διαμορφώσει ο Χ. Φίλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και 13-20 από τον Γεωργαντά, απαντά ο Π. Φίλος για το 15-20, Γεωργαντάς ξανά και 15-22, Χριστόπουλος μειώνει στο 17-22, Γεωργαντάς ξανά κάνει το 17-24, δυο βολές του Νικολόπουλου για το 19-24, Γεωργαντάς και Μπαρδής σκοράρουν για το 19-28, Χριστόπουλος και 21-28, όσο το 21-32 του ημιχρόνου γράφει ο Γεωργαντάς με δυο δίποντα.

Τρίτη περίοδος με 0-9 σερί των Kourayo και τους Αναστασίου, Τσόχα, Μπαρδή, Σαφλέκα να σκοράρουν διαδοχικά για το 21-41, Χ. Φίλος, Χριστόπουλος και Γιώτης μειώνουν σε 26-41, ενώ το 26-44 της περιόδου κάνουν οι Σαφλέκας και Τυχόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και Αναστασίου κάνει το 26-46, σερί 8-0 από τους Χάρη, Πέτρο Φίλο και Χριστόπουλο για το 34-46, 34-50 κάνουν οι Σαφλέκας και Αβούρης, 36-50 ο Γιώτης, Μπαρδής για το 36-52, μειώνει ο Νικολόπουλος στο 38-52, ενώ το τελικό 38-54 γράφει ο Μπαρδής.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Μπαρδής, ο οποίος σημείωσε 10 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 19 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Σαφλέκας και Τσόχας, ενώ από τους Paranormal Rebuy ξεχώρισαν οι Χριστόπουλος και Φίλος Χάρης.