21.2%
42.1%
25.5%
26.7%

Η Partouzan κέρδισε με 46-50 τους Καλλιθέα Pimps μετά από ένα φοβερό ντέρμπι το οποίο κρίθηκε στα τελευταία 30 δευτερόλεπτα. Το τεράστιο τρίποντο του Καραδήμα την έβαλε μπροστά στα 58 δευτερόλεπτα και ο Λεκός με προσωπική ενέργεια υπέγραψε τη νίκη της ομάδας του στα 5 δευτερόλεπτα μετά από ένα ματς γεμάτο πάθος και συγκινήσεις και στα 40 λεπτά.

Ο αγώνας ξεκίνησε με καλάθι του Ζησιάδη που ήταν τρομερός στο πρώτο ημίχρονο (12 πόντοι) με τον Ζουρνατσίδη να απαντά για το 4-2. Ο Λεκός έβαλε μπροστά την ομάδα του, με τον Ζάκα να σκοράρει και τον Ζησιάδη να απαντά για το 6-7. Ο Καζαφέρης σκόραρε για το 9-7, με τον Καρατζά και τον Ζησιάδη να γράφουν το 9-11 και τον Ζάκα να ισοφαρίζει και πάλι. Το δεκάλεπτο έκλεισε με την Partouzan να τρέχει ένα 0-9 σερί με Ρηγανάκο, Ζησιάδη και ένα τρίποντο του Τρανούδη στην εκπνοή, 11-20.

Στη 2η περίοδο οι Καλλιθέα Pimps με τον Καζαφέρη και τον Ζουρνατσίδη μείωσαν σε 17-20 και κράτησαν για σχεδόν 5:30 την Partouzan άποντη. Την επιθετική δυστοκία της ομάδας του έσπασε ο Ζησιάδης με τρίποντο για το 17-23 στα 4:35, με τον Λεκό να σκοράρει για το 17-25. Ο Ζάκας με τον Λιμνόπουλο απάντησαν για το 22-25, αλλά ο Λεκός έγραψε το 22-29. Ο Ψυχογυιός έφερε το ματς το 24-29 με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 24-31 από τον Λεκό.

Στην 3η περίοδο ο ίδιος σκόραρε τρίποντο για το 25-34, με τον Καζαφέρη να απαντά. Ο Ρηγανάκος έφερε την ομάδα του στο 27-36 με τον Ζάκα να σκοράρει και τον Καρατζά με βολές να γράφει το 29-38. Ένα 7-0 από τον Ντελή, τον Ζάκα και τον Καζαφέρη έφερε το ματς στο 36-38, με τον Καραδήμα να απαντά με τρίποντο, 36-41, πριν κλείσει με μια βολή ο Καζαφέρης την περίοδο.

Στο 4ο δεκάλεπτο οι Καλλιθέα Pimps με τον Ζουρνατσίδη, τον Ντελή και τον Καζαφέρη ισοφάρισαν σε 41-41, για να έρθει ο Ζάκας συμπληρώνοντας ένα 8-0 για το προβάδισμα της ομάδας του, 44-41 με 6:06 στο χρονόμετρο. Ο Ηλιόπουλος απάντησε και ο Ρηγανάκος έγραψε το 44-45 στα 3:22, για να έρθει ο Ζάκας με 1:10 και να γράφει το 46-45 της ομάδας του. Ο Καραδήμας στα 58 δευτερόλεπτα έβαλε το τρίποντο που έδωσε το τελευταίο προβάδισμα στο ματς, 46-48, με τους Καλλιθέα Pimps να χάνουν δύο επιθέσεις και την Partouzan μία στο ενδιάμεσο για να φτάσουμε στα 28 δευτερόλεπτα με την μπάλα στους νικητές. Οι Καλλιθέα Pimps επέλεξαν καθαρή άμυνα και ο Λεκός στα 5 δευτερόλεπτα τους τιμώρησε γράφοντας το τελικό 46-50.

Ο Λεκός είχε 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ζησιάδης 12 πόντους, 5 ασίστ, ο Καρατζάς 5 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Καλλιθέα Pimps ο Ζάκας είχε 17 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Ζουρνατσίδης 7 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Καζαφέρης 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ.