18.8%
62.5%
40.9%
29.2%

Οι Kings κέρδισαν την Partouzan με 80-56 παίρνοντας και τη διαφορά του πρώτου αγώνα, ανεβαίνοντας στο 5-11 και φτάνοντας στη βαθμολογία την αντίπαλό τους για να έχουν το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία και να ελπίζουν πια για τα πλέι οφς! Μεγάλο ματς για τον Δερματίνο, πολύ καλοί οι Χαριτόπουλος, Καρυπίδης και Γκοτζής, με τους δύο πρώτους να κάνουν double double!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρίποντα από Καρυπίδη και Καραδήμα, για να γράψουν ο Γκοτζής με τον Δερματίνο το 7-3. Ο Ζησιάδης απάντησε με νέο τρίποντο, αλλά ο Δερματίνος ήταν τρομερός στο πρώτο δεκάλεπτο (10 πόντοι) για το 9-6 και το 11-8. Ο Λεκός ισοφάρισε τον αγώνα στο 11-11, με τον Καραδήμα και τον Δερματίνο να απαντούν για το 19-11 της ομάδας τους. Μετά τη βολή του Καραδήμα οι Kings ανέβηκαν στο 21-12 και το +9, αλλά γρήγορα ο Λεκός με τον Σταματόπουλο απάντησαν για το 21-17, πριν κλείσει η περίοδος από Δερματίνο και Τρανούδη στο 23-19. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Καραδήμας μείωσε σε 23-21, με τον Καρυπίδη και τον Μουστάκα να απαντούν για το 27-21. Ο Τρανούδης με καλάθι και φάουλ και ο Λεκός σκόραραν για να φέρνουν το ματς στον πόντο, 27-26, αλλά ο Μουστάκας με τον Δερματίνο και τον Χαριτόπουλο απάντησαν για το 34-26. Ξανά πλησίασε η Partouzan με τον Τρανούδη, 34-30, ενώ μετά την απάντηση από τον Χαριτόπουλο, ο Λεκός με τον Σταματόπουλο ισοφάρισαν τον αγώνα σε 38-38, για να γράψει ο Τρανούδης το 38-40 δίνοντας το πρώτο προβάδισμα στο ματς στην ομάδα του.

Το ημίχρονο έκλεισε από τον Χαριτόπουλο και τον Δερματίνο στο 43-40, με τον δεύτερο να σκοράρει και στις αρχές της επανάληψης για το 45-40. Ο Λεκός μείωσε στους 3, με τον Χαριτόπουλο να απαντά. Ένα ξέσπασμα και ένα 0-9 από την Partouzan την έφεραν ξανά μπροστά, για τελευταία φορά στο ματς, ο Τρανούδης με τον Ζησιάδη και τον Σταματόπουλο σκόραραν ως το 48-51. Ο Μουστάκας απάντησε και με τον Γκοτζή και τον Δερματίνο έφεραν τους Kings ξανά μπροστά, σερί 11-0 για το 59-51 στο τέλος της 3ης περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο η Partouzan δεν μπορούσε να βρει το δρόμο προς το καλάθι, ο Σταματόπουλος σκόραρε για το 59-53, αλλά ο Χαριτόπουλος με τον Δερματίνο έπιασαν τη διαφορά του πρώτου αγώνα στο 64-53. Ο Δερματίνος με τον Καρυπίδη και τον Μουστάκα ήταν που έτρεξαν ένα νέο σερί 13-0 για το 77-54 με το ματς και τη διαφορά να κρίνονται πια οριστικά. Ο Λεκός απάντησε για το 77-56, με τον Χαριτόπουλο να κλείνει τον αγώνα στο 80-56 για την ομάδα του.

Για τους νικητές ο Δερματίνος είχε 25 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, με 11/19 δίποντα, ο Χαριτόπουλος 18 πόντους, 15 ριμπάουντ, 8 ασίστ, ο Γκοτζής 6 πόντους, 14 ριμπάουντ, 8 ασίστ, ο Καρυπίδης 9 πόντους, 15 ριμπάουντ. Για την Partouzan ο Λεκός είχε 19 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Τρανούδης 16 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Καραδήμας 6 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Σταματόπουλος 10 πόντους.