13.6%
66.7%
37.9%
40.6%

Η Laser Derm κέρδισε την Partouzan με 71-55 για να πάρει μια πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθειά της για καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στη βαθμολογία, μένοντας μόνη στην 5η θέση της κατηγορίας ενόψει πλέι οφς. Τα τρίποντα του Χαντζή έδωσαν το σύνθημα νωρίς και μαζί του Τσαουσλάρι, Νεαμονιτός, Γανίτας και Ζαφόλιας καθάρισαν την αναμέτρηση.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι του Ρηγανάκου, για να απαντήσει με τρίποντο ο Τσαουσλάρι. Ο Τσαπλές με τον Καραδήμα έγραψαν το 5-6, με τον Λεκό Φ. να σκοράρει για το 6-8 της ομάδας του. Δύο συνεχόμενα τρίποντα του Χαντζή έφεραν το ματς στο 12-8, με τον Λεκό Φ. να απαντά με τον ίδιο τρόπο. Νέο τρίποντο του Χαντζή για το 15-11, ο Ρηγανάκος μείωσε, με τον Νεαμονιτό να βάζει 2/2 βολές και τον Χαντζή να πετυχαίνει το 4ο συνεχόμενο τρίποντό του για το 20-13, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Καραδήμα στο 21-15.

Στη 2η περίοδο ο Νεαμονιτός σκόραρε για το 24-15 και το 26-17. Ο Λεκός απάντησε δύο βολές, με τον Χαντζή και τον Τσαουσλάρι να γράφουν το 30-19. Ο Καραδήμας μείωσε, αλλά ένα 12-0 της Laser Derm καθάρισε τον αγώνα, ο Γανίτας με τον Νεαμονιτό και 8 πόντοι του Τσαουσλάρι έφεραν τους νικητές στο 42-21. Το σερί διέκοψε ο Παυλόπουλος, ο Μαναλτζής έγραψε τρίποντο και ο Παυλόπουλος με τον Τσαπλές έκλεισαν το ημίχρονο στο 45-26.

Στην επανάληψη η Partouzan κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στην 3η περίοδο, ο Τσαπλές έφερε το ματς στο 45-28, με τον Νεαμονιτό και τον Γιαβάση να απαντούν για το 50-28. Ο Ηλιόπουλος με τον Τσαπλέ και τον Ρηγανάκο ήταν που με ένα 2-11 έφεραν το ματς στο 52-39 στο τέλος της 3ης περιόδου.

Ο Τσαουσλάρι σκόραρε καλάθι και φάουλ στο 4ο δεκάλεπτο για το 55-39, με την Partouzan με τον Παυλόπουλο και τον Λεκό Φ. να γράφει το 56-44 μειώνοντας από τους 23 στους 12. Όμως, δεν είχε συνέχεια, Γανίτας και Χαντζής απάντησαν για το 61-44, με τον Νεαμονιτό να φέρνει το ματς στο 64-46 μετά το καλάθι του Λεκου Χ., με τον Λεκό Φ. να σκοράρει για το 64-48. Ο Χαντζής με τον Γανίτα έφεραν την ομάδα τους στο 71-48, ανεβάζοντας και πάλι τη διαφορά στους 23 πόντους, με τον Λεκό Φ., τον Καραδήμα και τον Βγενόπουλο να κλείνουν το ματς με ένα 0-7 για το 71-55.

Για τους νικητές ο Χαντζής είχε 20 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, με 5/10 τρίποντα, ο Νεαμονιτός 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Τσαουσλάρι 17 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Γανίτας 11 πόντους, 3 ασίστ, ο Ζαφόλιας 3 πόντους, 22 ριμπάουντ. Για την Partouzan ο Λεκός Φ. είχε 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Τσαπλές 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Καραδήμας 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.