52.4%
50.0%
48.3%
31.7%

Partouzan vs Undertakers 88-77.  Με τρομερή εμφάνιση οι Partouzan πήραν μια τεράστια νίκη απέναντι στους Undertakers,που τους δίνει το δικαίωμα να αποφύγουν τα Playout . ΜVP  του αγώνα ο Ζησιάδης με 33 πόντους(6/10 τρίποντα)4 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Λεκός με 18 πόντους,8 ριμπάουντ,7 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Καπαντάκης από επιθετικό ριμπάουντ για τους Undertakers.Με τρίποντο ο Ζησιάδης το 3-2 για τους Partouzan .Ξανά από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Νομικός για το 3-4 και ο Ζησιάδης πέτυχε το 5-4.Με 0-9 σερί το σκορ έγινε 5-13 με λει-απ ο Νομικός ,σουτ ο Καπαντάκης και με 2/2 βολές και τρίποντο ο Καρνέσης.Ο Τρανούδης με 3/3 βολές έκανε το 8-13.Ο Stermasi με καλάθι και με 1/2 βολές ο Καπαντάκης το σκορ έγινε 8-16.Με 4 πόντους ο  Κατσαρός έγραψε το 12-16.Ο Νομικός με 1/2 βολές το 12-17.Με 2/2 βολές ο Ζησιάδης και με hook ο Κατσαρός πέτυχαν το 16-17.Ο Καρνέσης με 2/2 βολές και με hook ο Κοντίνος για το 16-21.Με 1/2 βολές ο Ζησιάδης το 17-21.Ο Καρνέσης με τρίποντο έκλεισε το δεκάλεπτο  με 17-24.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ζησιάδης με 7 πόντους(1 τρίποντο)ισοφάρισε 24-24 για τους Partouzan .Ο Κρητικός με τρίποντο και ο Καπαντάκης με λει-απ έγραψαν το 24-29 για τους Undertakers.Με 1/2 βολές ο Ρηγανάκος το 25-29 και ο Καρνέσης με τρίποντο πέτυχε το 25-32.Ο Κατσαρός με λει-απ ,ο Τρανούδης με τρίποντο και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λεκός για την ισοπαλία 32-32.Ξανά ο Καρνέσης με τρίποντο για το 32-35.Ο Λεκός 4 πόντους και ο Τσόλης με σουτ για το 38-35.Το δεκάλεπτο τελείωσε 38-38 με Buzzer  τρίποντο ο Καρνέσης .

Τρίτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με τρίποντο ο Stermasi  και με λει-απ ο Καπαντάκης το 38-43 για τους Undertakers.Με τρίποντο ο Ζησιάδης μείωσε σε 41-43 για τους Partouzan .Ο Κρητικός με τρίποντο και ο Stermasi  με λει-απ για το 41-48.Με hook ο Ρηγανάκος το 43-48 και ο Καπαντάκης με τρίποντο το 43-51.Με 12 -0 σερί το σκορ έγινε 55-51 με 4 πόντους ο Λεκός και ο Ζησιάδης και με καλάθια ο Κατσαρός και ο Τσόλης .Ο Νομικός με 2/2 βολές το 55-53.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρεο Ρηγανάκος για το 57-53.Ο Καρνέσης με τρίποντο μείωσε 57-56.Απάντησε με τρίποντο ο Ζησιάδης για το 60-56,για να τον αντιγράψει και ο Stermasi  και με τρίποντο έκανε το 60-59.Ο Λεκός με τρίποντο το 63-59 και το δεκάλεπτο τελείωσε 63-61 με λει-απ ο Καρνέσης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Λεκός πέτυχε το 65-61 για τους Partouzan .Με τρίποντο ο Μαρκάκης μείωσε σε 65-64 για τους Undertakers.Με 2 τρίποντα ο Ζησιάδης και ο Μαρκάκης με 5 πόντους (1 τρίποντο) το σκορ έγινε 71-69.Με τρίποντα ο Καραδήμας και ο Λεκός έγραψαν το 77-69.Ο Καπαντάκης με 2/4 βολές και με λει-απ ο Καρνέσης το σκορ έγινε 77-73.Με σουτ από την γωνία ο  Καραδήμας πέτυχε το 79-73.Ο Νομικός με λει-απ έκανε το 79-75.Με τρίποντο και ντράιβ ο Τρανούδης έγραψε το 84-75.Με ντράιβ ο Μαρκάκης το 84-77 και το τελικό 88-77 έγραψαν ο Κατσαρός και ο Ζησιάδης.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τρανούδης με 11 πόντους,2 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Καρνέσης με 26 πόντους,2 ριμπάουντ,6 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Καπαντάκης με 14 πόντους,και 14 ριμπάουντ.