18.2%
37.5%
34.0%
18.2%

Μπίρι Μπίρι και Perama Tigers αγωνίστηκαν σε ένα πολύ αμφίρροπο και κλειστό παιχνίδι, με τους πρώτους να φεύγουν τελικά με την πολυπόθητη νίκη χάρη σε ένα σερί που έκαναν στα τελευταία λεπτά του αγώνα με το οποίο έγραψαν το τελικό 38-49 του παιχνιδιού. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Θωμάς Τάτσης με 21 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Πετάκος άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Θεοχάρης απάντησε και ισοφάρισε σε 2-2, 2-4 ο Πετάκος ξανά, 4-4 από τον Γιάννο, 4-6 ο Τάτσης με καλάθι, 7-6 με τρίποντο του Ρήγου, 7-10 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Τάτση, 9-10 με νέο καλάθι του Ρήγου, 9-11 με βολή του Πετάκου, 11-11 με δύο βολές του Πατσόπουλου, 11-13 ο Τάτσης ξανά και απάντηση του Γκίνη για το τελικό 13-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Βέργος έβαλε καλάθι για το 13-15, οι Πατσόπουλος και Γκίνης απάντησαν για το 17-15, 17-21 με 0-6 σερί οι Τζανετάκης, Κοσμάς και Πετάκος, 19-21 με βολές του Γιάννου, 19-23 με καλάθι του Κοσμά και βολή από τον Ρήγο για το τελικό 20-23 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Μαγουλάς και Γιάννος έβαλαν από μια βολή για το 22-23, 22-27 με απάντηση με 0-4 οι Τάτσης και Βέργος, 24-27 με καλάθι του Γκίνη, 24-29 με απάντηση του Πετάκου, 28-29 με μια βολή του Γκίνη και ένα τρίποντο του Μαγουλά και 0-4 από τους Τάτση και Πετάκο για το τελικό 28-33 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πεδιαδίτης μείωσε σε 30-33, οι Βέργος και Πετάκος απάντησαν για το 30-36, 32-36 από τον Θεοχάρη, 32-37 με βολή του Βέργου, 35-37 με καλάθι και φάουλ από τον Θεοχάρη, 35-40 με τρίποντο του Τάτση, 37-40 από τον Ρήγο, 37-42 ο Τάτσης ξανά, 38-42 με βολή του Μαγουλά και 0-7 σερί οι Κοσμάς, Βέργος και Τάτσης για το τελικό 38-49 του παιχνιδιού.

Για τους Μπίρι Μπίρι, πέρα από τον Βέργο, πολύ καλό παιχνίδι έκανε και ο Πετάκος με 12 πόντους, 6 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Για τους Perama Tigers ξεχώρισε ο Ρήγος με 8 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ.