18.2%
46.7%
40.5%
0.0%

Οι Perama Tigers επέστρεψαν στις νίκες αφού επικράτησαν των Saints με 44-37 διατηρώντας τις όποιες μαθηματικές ελπίδες έχουν για τα playoffs. Οι Saints μπήκαν καλύτερα στο ματς και πήραν κεφάλι με 8-13 στο 1ο δεκάλεπτο, δε συνέχισαν με τον ίδιο τρόπο όμως αφού η 2η και η 3η περίοδος άνηκε στους τίγρεις που με καλή άμυνα και πολυφωνία στην επίθεση διαχειρίστηκαν πολύ καλά το ματς, με τους Saints να προσπαθούν για μία ανατροπή στο 4ο δεκάλεπτο αλλά με το χρόνο να πιέζει δε κατάφεραν εν τέλει κάτι παραπάνω.

Το σκορ στην αναμέτρηση θα ανοίξει ο Θεοχάρης που με τρίποντο έκανε το 3-0 των Perama Tigers για να απαντήσουν οι Saints με 0-6 με τους Τσιβελεκίδη και Καρατζά να κάνουν το 3-6. Τότε ο Πατσόπουλος έγραψε το 5-6, ο Δημητρίου το 5-8, ο Δρούγκας μείωσε σε 7-8 και οι Καρατζάς και Τσιβελεκίδης γράψανε το 7-13 για να κλείσει το 1ο δεκάλεπτο στο 8-13 μετά από βολή του Λουκατάρη.

Ξεκίνημα του 2ου δεκαλέπτου και μία βολή από Καρατζά και Μαγουλά αντίστοιχα θα κάνουν το 9-14 για να ακολουθήσει βολή και καλάθι από Γτους Γιάννο και Μαγουλά που έκαναν το 12-14. Δρούγκας και Θεοχάρης επέκτειναν κι άλλο το ρποβάδισμα της ομάδας τους κάνοντας το 16-14, ο Καρατζάς έκανε το 16-16 αλλά αυτό ήταν το πρώτο και το τελευταίο καλάθι των γαλανόλευκων στο 2ο δεκάλεπτο με τους κιτρινόμαυρους να διανύουν σερί 5-0 μέχρι τέλος της ανάπαυλας και με τους Δρούγκα, Θεοχάρη και Ρήγο πρωταγωνιστές έκαναν το 21-16 του 1ου ημιχρόνου.

Το 3ο δεκάλεπτο θα ξεκινήσει με τους τίγρεις να κάνουν σερί 7-0 και να παίρνουν διαφορά 12 πόντων κάνοντας το σκορ 28-16. Το σερί διέκοψε ο Τσιβελεκίδης κάνοντας το 28-28, ο Λουκατάρης απάντησε για το 30-18 και οι 2/2 βολές του Δημητρίου έκαναν το 30-20 του 3ου δεκαλέπτου.

Οι ‘Αγιοι’ θα ξεκινήσουν το 4ο δεκάλεπτο με σερί 0-6 μειώνοντας στο 30-26 με τους Ταπρατζή και Δημητρίου να σκοράρουν, ενώ το σερί θα διακόψει ο Θεοχάρης για το 32-26. Ο Παύλου σκόραρε τότε για το 32-28, ο Γιάννου απάντησε για το 34-28, ο Παύλου έκανε το 34-29, ο Γιάννου ξανά το 36-29 και τότε Καρατζάς και Παύλου θα μειώσουν σε 36-34. Δύο καλάθια του Δρούγκα θα γράψουν το 40-34 αλλά οι Saints θα μειώσουν εκ νέου σε 40-37 με τον Παύλου και τον Τσιεβελεκίδη χωρίς όμως να προλαβαίνουν για κάτι παραπάνω με τις βολές των Δρούγκα και Γιάννου να κάνουν το τελικό 44-37.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Δρούγκας Βασίλης ο οποίος σημείωσε 14 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα φτάνοντας έτσι τους 15 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Θεοχάρης Γιάννης και Γκότσης Μιχάλης , ενώ από τους The Saints ξεχώρισαν οι Καρατζάς Ανδρέας και Ταπραντζής Βαγγέλης .